Güney Sudan Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Güney Sudan Nerede Nasıl Gidilir

Güney Sudan nerede Nasıl gidilir sorularından yanıt bulması için, kişinin gerekli olan araştırmaları yapması gerekmektedir. Güney Sudan Orta Afrika ülkelerinden biri olarak tanınmaktadır. Ülke ” Yukarı Nil Havzasında “kurulmuştur. Doğuda Etopya, batıda Orta Afrika Cumhuriyeti, kuzeyde Sudan, güneyde ise Kenya Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile komşu olmaktadır. Güney Sudan’ın başkenti, Cuba’dır.

Güney Sudanın Nüfusu Kaç Kişi?

Son veriler ülkenin 10,84 milyon kişi olarak yaşamakta olduklarını ifade etmektedirler. Burası hem çok kalabalık hem de az sayıda kişinin bulunduğu bir ülke olarak düşünülmektedir. Gelen ziyaretçi sayısı, ülkenin yaşayan sayısını çok etkilemektedir. Ülke hiçbir mevsimde, kendi nüfusu kadar kişi barındırmaktadır. Her dönem nüfusta belirtilmekte olan rakamların üzerinde seyretmekte olan ülke, ziyaretçi almaya devam etmektedir.

Güney Sudan nerede Nasıl gidilir sorusunu soran kişinin, ülkedeki önemli şehirleri bilmesi lazım gelmektedir. Bölgenin en önemli şehirleri;

  • Umdurman
  • Port Sudan

olarak kabul edilmektedir. Bunların dışında da keyifli şehirlerin olduğu bilinmektedir. Bölgede resmi olarak kullanılmakta olan dil, İngilizcedir. Ayrıca başka diller de ülkede bulunmamaktadır. Sadece İngilizce konuşulması yani dil birliğinin sağlanmış olması, bölge adına olumlu bir durum olarak bilinmektedir. Güney Sudan’da yaşayan halkın çoğu Müslüman’dır. Müslümanların ülke oranı % 70 üzeri ifade edilmektedir. Geri kalan pay ise Hıristiyanlara ait olmaktadır.

Güney Sudan İklim Olarak Nasıl Bir Yer?

Güney Sudan nerede Nasıl gidilir Sorusuyla paralel olan bu sorunun mevsimlere göre ayrı yanıtları bulunmaktadır. Ülkede iç bölgelerde Çöl İklimi yapısı gözlemlenmektedir. Kış aylarında ülkede çok fazla yağış görülmektedir. Yaz aylarında çok sıcak olan ülkede, aynı zamanlarda aynı aylarda ” Kum Fırtınaları”nın da yaşanmakta olduğu detayına bilinçli olarak yer verilmektedir. Kişilerin bu bilgiler ışığında bölgeye seyahat etmeleri bu sayede saplanmış olmaktadır.

İncele!  Bahamalar Nerede Nasıl Gidilir

Güney Sudan Nerede Nasıl Gidilir - Güney Sudan Nerede Nasıl Gidilir

Güney Sudan, çok turist çekebilen bir yer değildir. Burası 2011 yılından beri bağımsız olarak yaşamaktadır. Bağımsızlığı erken bir tarihte alınmış olması da bağımsızlık adına verilmiş olan savaşın izlerini henüz silememiştir. Bunun için burası eğlenmek için gelinebilecek yerler arasında ele alınmamaktadır. Fakat siyaset turizmi adına bölgenin ziyaret aldığı ve de almakta olduğu da bilinmektedir. Siyaset turizmi kavramı son yıllarda çıkmış bir kavramdır. Bazı ülkelerde, bağımsızlığın ya da dağılmaların yaşanmış olması, yakın zamanda bu sorunların atlatılmamış olduğunun bilinmesi, gezilen ve görülen yerlerin değerini arttırmaktadır.  Güney Sudan nerede Nasıl gidilir sorularının yanıt bulması, çok önemlidir. Ulaşımda ve ulaşım sonrasındaki yaşayışta problemsiz olabilmek adına, bunun önemsenmesi şart olmaktadır.

Tapınaklar ve birbirinden farklı tarihi eserler bulunan Güney Sudan’da, müzeler de gezilebilmektedir. Bölgede derin bir tarihin bulunmaması, tarih severlerin bölgeyi es geçmelerine sebep olmaktadır. Gece hayatı severler için de Güney Sudan verimsiz isimler arasında yer almaktadır. Sadece kalınan otellerde bazı eğlence programlarının düzenlenmekte olduğu bilinmektedir. Bunun haricinde sadece alkolsüz bir şeylerin tüketilebileceği yerler de bulunmaktadır. Bölgede muhafazakâr dokunun bulunması neticesinde ciddi eğlence mekânları açılamamaktadır. Bunun yanı sıra bağımsızlığına yeni kavuşmuş bir ülke psikolojisinin de hesaba katılmasıyla, ülkedeki eğlence anlayışındaki ciddiyet, anlam kazanabilmektedir. Güney Sudan 2011 yılında bağımsız bir ülke olabilmiştir. Bundan dolayı da ülke henüz çok neşeli olmayı beklemektedir. Güney Sudanlılar sabahları bakla ezmesi yemeye alışkındırlar. Buna da Ful adını vermektedirler. Sadece bu lezzeti yerinde gidip denemek isteyenler için Güney Sudan’ a uçak bulunmaktadır. Güney Sudan’da varış yeri, başkent olmaktadır. Türkiye ile Güney sudan arasında seyahat süresi uçak ile 4 saat olarak bildirilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ