Güney Kore Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Güney Kore Nerede Nasıl Gidilir

Güney Kore nerede Nasıl gidilir Sorular sormak ve cevaplarını almak isteyen seyahat tutkunları için Güney Kore hakkında söylenebilecek çok fazla şey bulunmaktadır. Ülkenin başkenti Seul’dür.

Ülkede 50 milyon kişi yaşamaktadır. Bu rakam kayıtlı bir bilgi olarak kabul edilmektedir. Ülkenin en önemli 2 şekli olan Seul ve Busan, farklı özelliklere sahiptiler. Busan, Kore’nin en büyük liman şehri olarak bilinmektedir. Bu nedenle bölgede gelişme çok hızlı bir biçimde yaşanmıştır. Burada ünlü ” Kore Şehitliği ” bulunmaktadır. Şehrin cazibesi de bu tarihi ve anlamlı yerden kaynaklanmaktadır. Kore Şehitliği, Birleşmiş Milletler tarafından kurulmuştur. Bu özelliği itibariyle de şehitlik, dünyada bulunmakta olan tek örnektir. 1950 – 1953 yılları arasında 17 farklı ülkeden 40869 şehidin bulunduğu bilinmektedir. Kore Şehitliğinde sadece 2300 şehidin gömülebilmiş olduğu bilgiler arasında yer almaktadır. Burada 462 Türk askeri de bulunmaktadır. Kore Şehitliğinde, ” Türk Şehitliği ” de yer almaktadır. Çok anlamlı bir şehir olduğu için, ülkeye her gelen özellikle burayı ziyaret etmektedir.

Diğer önemli şehir ise Seul’dür. Seul aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehri olmaktadır. Seul’de şehrin orta yerinden, Han Nehri geçmektedir. Nehir üzerinde ulaşımı sağlamak adına 28 adet köprü bulunmaktadır. Bu köprülerin bazıları eski bazıları da yeni tarihli olmaktadır. Güney Kore nerede Nasıl gidilir  Sorusu öncesi, ülke hakkında derin bir araştırma yapmak bu açıdan çok önemli olmaktadır. Girilen yerlerin anlamlarının bilinmesi, gezerken o yerlere ayrı bir mana ile bakabilmeyi mümkün kılmaktadır. Bu da seyahati daha zevkli hale getirmektedir. Korece konuşulan ülkede % 46’lık bir dilimler, belirsiz inançlı kişiler bulunmaktadır. Toplumun % 29’u Hıristiyan, % 23′ ü ise Budist’tir. Hıristiyanların Protestan ağırlıkta olduğu da ülkeyle ilgili detaylar arasındadır.

İncele!  Dominik Cumhuriyeti Nerede Nasıl Gidilir

guney kore gezi1 - Güney Kore Nerede Nasıl Gidilir

Güney Kore nerede Nasıl gidilir Konusunda bavulun hazırlanması da büyük bir önem arz etmektedir. Güney Kore’de hem tropikal yağmurlar izlenebilmektedir hem de karasal iklim özelikleri de yaşanabilmektedir. Güney Kore kışın kayak turizmi için ideal bir yer olarak gösterilmektedir. Ayrıca ülkede çok tercih edilmekte olan kaplıca turizmi de bulunmaktadır. Bu nedenle Güney Kore, sağlık turizmi için de hareketli rotalardan biri olarak bilinmektedir.

Güney Kore’de Nereler Görülmelidir?

Güney Kore’de en fazla turist alan yer, Seul’dür. Seul ülkenin her anlamda en değerli yeri olarak kabul edilmektedir. Ziyaretçiler Seul’ün genel görüntüsünü beğenmektedirler. Seul’de hem cam hem ahşap hem de beton görülmektedir. Mimaride çok keyifli olduğu düşünülen Seul’de, ayrıca;

  • Tapınaklar
  • Tarihi abideler
  • Sarayla
  • Geleneksel Çay Evleri

bulunmaktadır. Tarihten hoşlananlar için Güney Kore’de illa görülmesi gereken bir yer olarak Gyeongju görülmektedir. Burada çok farlı bir atmosfer bulunmaktadır. Bölge Unesco Dünya Kültür Mirası tarafından tarihi bölge olarak kayda alınmış bir bölge olarak bilinmektedir.

Eğlenmek isteyenler için Seul, en başarılı bulunmakta olan yerleşim birimidir. Güney Kore içerisinde Seul, dünya çapında kalitede ve de büyüklükteki çok lüks barlarıyla ve de diskolarıyla nam salmıştır. Sadece bu havayı teneffüs etmek için dahi turist almakta olan şehirde, kalmak çok tavsiye edilmemektedir. Yaşamak değil ama eğlenmek için Seul bir bir olarak yorumlanmaktadır.

Güney Kore Yemekleri Nasıl?

Güney Kore nerede Nasıl gidilir Sorusu elbette sorulmalıdır fakat Güney Kore mutfağının da araştırılması tavsiye edilmektedir. Burada baharatlar çok yoğun olarak kullanılmaktadır. Et olarak bölgede daha fazla balık tüketilmektedir. Buraya gelenlerin yağsız ve tuzlu yemekler yiyeceklerini önceden bilmeleri gerekmektedir. Mutfağın tadına bakmak isteyenler, aktarmasız olarak 10 saatlik bir uçuş ile Güney Kore’ye ulaşabilmektedirler.

İncele!  İzlanda nerden nasıl gidilir

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ