Güney Afrika Cumhuriyeti Nerede Nasıl Gidilir

6 Kasım 2016

Güney Afrika Cumhuriyeti Nerede Nasıl Gidilir?

Güney Afrika Cumhuriyeti Nerede Nasıl Gidilir Güney Afrika, Afrika’nın Güney bölümünde bulunmakta olduğu için adı Güney Afrika olarak düşünülmüştür. Bölge topraklarının çok zengin olduğu bilinmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti nerede? Nasıl gidilir? Sorularının yanıtlanması ve bu özel bölgenin ziyaret edilmesi herkese tavsiye edilmektedir.

Bölge nüfusu 51,19 olarak sayılmıştır. En önemli şehirler olarak Johannesburg ve Pretoria bilinmektedir. Johannesburg’ta altın ve gümüş ticareti çok gelişmiş olduğundan, en kalabalık ikinci şehir olmaktadır. Şehirde çok büyük bir havaalanının bulunması da şehrin hareketli b ve de kalıcı nüfusun kalabalık olmasında etken olmaktadır. Önemli bir diğer şehir olarak da Cape Town bilinmektedir. Burada yasama meclisi bulunmaktadır. Ülkenin başkentleri arasında olan Cape Town, Masa Dağı’nın eteklerinde kurulmuştur. Yani böylelikle şehir haritada, Afrika kıtasının Avrupa’ya en uzak noktası olmaktadır.

Güney Afrika Cumhuriyeti nerede Nasıl gidilir Konusunun halledilmesi öncesinde ülkenin dillerini bilmek lazım gelmektedir. Ülkede resmi olarak birden fazla dil bulunmaktadır. Bunlar;

  • İngilizce
  • Afrikaaner
  • Küçük yerleşim yerlerinde ise yerel diller

olarak sıralanabilmektedir.

Ülkenin çoğunluğu Hıristiyan olarak bilinmektedir. Ayrıca burada;

  • Müslüman
  • Hindu
  • Yahudi

olarak da yaşayan insanlar ikamet etmektedirler.

Güney Afrika Cumhuriyeti’ne Giderken Ne Giyilmeli?

Güney Afrika Cumhuriyeti nerede Nasıl gidilir Soruları, nasıl giyinilmeli sorusuna ışık tutabilmektedir. Çünkü bölgenin yapısı, iklim şartları, seyahatçilerin bavullarını çok büyük ölçüde etkilemektedir. Bölgeler arası iklim farklılıkları yaşanmakta olan Güney Afrika Cumhuriyeti’nde, iç kısımlarda daha çok tropikal iklim sürmekteyken, genel olarak ülkede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Her mevsim ziyaretçilere ayrı bir hava yaşatabilen ülkeye, beklentilere göre farklı zamanlarda gidilebilmektedir. Yaz ayları festivaller dolayısıyla ülke çok daha hareketliyken, kış aylarında daha keyifli manzaralar detaylarda dikkat çekici bulunmaktadır. Yani sadece keyifli bir dinlence arayışında olanlar, kış aylarını daha fazla tercih etmelidirler. Burada kış ayları doğa çok etkileyici bulunmaktadır.

İncele!  Kırgızistan nerede Nasıl gidilir

Güney Afrika Cumhuriyeti Nerede Nasıl Gidilir - Güney Afrika Cumhuriyeti Nerede Nasıl Gidilir

Nerelere Gidilmeli?

Güney Afrika Cumhuriyeti için gezilecek yerler listesinin en başında, Bağ Evleri bulunmaktadır. Bağ Evleri ülkede Cap Town’de yer almaktadır.  Ülkede tarihi olarak görülebilecek yerlerin başında, Nelson Mandela’nın kaldığı ada bulunmaktadır. Adada zenci ırkın bulundurulduğu, adanın zenci ayaklanmasında destek veren siyah insanlar için bir tecrit yeri olarak kullanılması, çok etkileyici bulunmaktadır. Elbette bu uygulamalar, çok eski tarihlerde yapılmıştır. Bu adada insanlığın geçirmiş olduğu evrimin izlerini görebilmek mümkün olmaktadır.  Burası Dünya Kültür Mirası içerisine dahil edilen bir ada olduğundan, herkesin görmesi tavsiye edilen bir yer olmaktadır.

Gece hayatında hareketi tercih edenler için tek bir isim öne çıkmaktadır. Bu isim ” Sun City ” olarak bilinmektedir. Sun City, kumarhaneleriyle de oldukça ünlüdür. Her yerde barlar, dolayısıyla her sokakta ayrı yerel müzikler bulunmaktadır. Bu sokaklarda eğlenmek çok kolay olmaktadır. Sadece sokaklarda yürümek bile, keyifli olarak nitelendirilmektedir. Kumarhanelerden hoşlananlar için de birbirinden şık kumarhanelerin olduğu bilinmektedir.

Güney Afrika Cumhuriyeti nerede Nasıl gidilir Sorusunu yanıtlamadan önce, bölgede nelerin yenebileceğinin de araştırılması, sonrasında aç kalmamak adına çok önemli olmaktadır. Burada her şeyden çok ” Deniz Ürünleri ” bulunmaktadır. Balıklar Güney Afrika Cumhuriyetinde çok farklı baharatlarla sunulmaktadır. Bölgede sığır etinden yapılmakta olan kurutulmuş sosise benzer lezzetlerin de bulunduğu bilinmektedir. Bu lezzet hemen hemen her yemeğin içinde bulunabilmektedir.

Güney Afrika Cumhuriyeti, Türkiye’den hava yolu ile 9 – 12 saatlik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Türkiye’den Güney Afrika Cumhuriyetine aktarmasız uçuşlar yapılabildiğinden, ulaşım kolay ve konforlu bir şekilde sağlanabilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ