Glasgow Gece Hayatı

Glasgow gece hayatı, buraya dışarıdan gelen turistler tarafından merak edilmektedir. İskoçya’da yer alan bu şehir, aynı zamanda ülkenin de başkentidir. Şehir içinde pub tarzında birçok değişik mekan vardır. Bu mekanlar ile eğlenmek mümkündür.

Glasgow Eğlence Mekanları Nasıldır?

The Garage: Kentin en eski gece kulübü olarak bilinmektedir. Oldukça güzel bir şekilde dizayn edilmiştir. Hemen girişte devasa bir tır gövdesi vardır. Son derece kalabalık bir mekandır. Haftanın her günü doludur. Oldukça iyi müzikler çalmaktadır. Müzik çeşitliliği de fazladır.

Aarches: Glasgow kentinde faaliyet gösteren bir başka gece kulübüdür. Son derece nezih bir yerdir. 3 farklı odası bulunmaktadır. Her odada ise farklı müzikler çalınmaktadır. Bir odasında Rock müzik, başka bir odasından clup, bir diğer odasından ise rnb tarzı müzik sesi yükselmektedir.

image011 - Glasgow Gece Hayatı

Shaq Thaq: Oldukça değişik bir sisteme sahip olan bir gece kulübü. Salı günlerine özel olmak kaydı ile burada farklı bir etkinlik düzenleniyor. Glasgow gece hayatı çerçevesinde bu bara mutlaka uğramalısınız. Eğer karşı cinsten birisi ile tanışmak istiyorsanız, bu bar tam da size göre. Hemen girişte size bir numara veriyorlar. Bu numarayı göğsünüze takmak zorundasınız. Herkesin göğsünde bir numara bulunuyor. Eğer birisi sizden hoşlanıyorsa, numaranızı resepsiyona söylüyor ve resepsiyonda bulunan ekran üzerinden bu durum ilan ediliyor. Siz de beğendiğiniz kişinin numarasını burada bulunan resepsiyona söyleyebilirsiniz. Ancak bu noktada İngilizcenizin yeterli olması gerekiyor.

Horsesboe Bar: Çok eski bir bardır. Uzun yıllardan beri faaliyet göstermektedir. Genellikle pop rock tarzında eserler çalmaktadır. Fiyatları ise oldukça uygun olarak göze çarpmaktadır.

Insomnia: 24 saat sürekli bir şekilde açık olan güzel bir mekandır. Şehre biraz uzaktır. Bundan dolayı da çok kalabalık değildir. Her yaş grubundan insanın tercih ettiği bir bar olarak dikkat çekmektedir. Genellikle pop rock tarzında müzikler çalmaktadır.

İncele!  Houston Gece Hayatı

Glasgow Gece Hayatında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Glasgow gece hayatı son derece hareketli ve eğlencelidir. Ancak bir takım kurallara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Mekanlara girmek ve burada insanlar ile tanışmak istiyorsanız, mutlaka İngilizce bilmelisiniz. Eğer İngilizce bilmiyorsanız hiçbir şansınız yok. Bunun yanı sıra İskoç erkekleri sarhoş oldukları zaman agresif olabiliyorlar. Onlara dikkat etmenizde ve gereksiz polemiğe girmemenizde fayda vardır. Mekan içerisinde sürekli cep telefonu ile oynarsanız, güvenlik tarafından uyarılma durumunuz da olabilir. O yüzden cep telefonu ile meşgul olmayın ve eğlencenin tadını çıkarmaya bakın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ