Home » Gezilecek Ülkeler

Gezilecek Ülkeler

Yurtdışı tatil programları için mevsim şartlarından özel günlere kadar pek çok değerlendirme yapılıyor. Bu değerlendirmelere bağlı olarak da planlamaların yapılması söz konusudur. İsterseniz bireysel olarak harekete geçebilir ve planınızı yapabilirsiniz. İsterseniz de tur acentaları ile ilerleyerek birkaç günlük daha ekonomik planlara yer verebilirsiniz. Gezmek istediğiniz yerler hakkında önceden bilgi toplamanız daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Resmi olarak da tüm işlemlerin ele alınmasına dikkat etmelisiniz. Pasaport ya da vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenlere göz atmalısınız. Tüm bu detaylar sonra yolculuğa başlayabilirsiniz. Yolculuk için de bavul hazırlıkları ya da koltuk seçimleri gibi detaylara yer vermeyi unutmamalısınız.

Yılbaşı İçin Gidilecek Yerler

Belirli bir etkinlik ya da güne özel olarak da seyahat programlarınızı hazırlayabilirsiniz. Gezilecek ülkeleri bu şekilde ayırmak daha kolay olacaktır. Burada sizlere yılbaşı programları hakkında önerilen ülkeleri söyleyeceğiz. Başta da Almanya’yı söyleyebiliriz. Özellikle de Köln, yılbaşı için tercih edilen merkezlerden birisidir. İtalya için de aynı durum geçerlidir. İtalya’da da noel akşamlarının eğlenceli olduğu biliniyor.

Kremlin sarayi - Gezilecek Ülkeler

Prag son yıllarda ilgi gören merkezlerden birisi haline gelmiştir. Kültürel yapısından dolayı yılbaşında da seçimine yer veriliyor. Eğlenceli merkezlerden birisi de Romanya. Sibiu kentine giderek yeni yıla burada girebilirsiniz. Yeni yıl için Moskova’yı da tercih edebilirsiniz. Burada seyahatler öncesinde zamansal değerlendirmeler yapmak faydalı olacaktır. Bu nitelikler üzerinden planlamalar daha doğru olacaktır. Tüm planlarınızı tur acentaları üzerinden de ele alabilirsiniz. Belgelerden zamansal tüm niteliklere kadar değerlendirmelerin yapılması sağlanacaktır.

Kış Aylarında Gidilecek Popüler Yerler

Kış tatilleri için de yurtdışı planlamalarına yer verebilirsiniz. Bunun için de Belçika ya da Avusturya mantıklı olacaktır. Belçika kültürel anlamda pek çok değere sahiptir. Ülkenin yıl içerisinde binlerce turiste yer verdiğini öğreniyoruz. Nitekim ülkenin ekonomik şartlarının biraz yüksek olduğunu da söylemek gerekiyor. Gezilecek ülkeler arasında gösterilen Avusturya ise doğa şartlarından dolayı tercih edilebilir. Kışın daha sakin ve doğayla iç içe bir tatil hayal ediyorsanız Avusturya’ya gidebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti de kış tatilleri adına tercih ediliyor. Başta da Prag ilgi görüyor. İsveç için de kış tatillerine uygun diyebiliriz. Kayak alanına yönelik ilgi duyuyorsanız da uygun pistilere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kış tatili adına Amsterdam üzerinden de planlamalarınızı yapabilirsiniz. Gece hayatının da renkli olduğu biliniyor. Bunun dışında doğa imkanlarının insanların ilgisini çektiği açıktır. Danimarka’da farklı olarak kış aylarında tatil amacıyla gezilebilecek yerler arasında gösteriliyor.

Tayland 730x456 - Gezilecek Ülkeler

Ekonomik Şartlarda Gezilecek ülkeler

Tatil yapmak istiyor ama bütçeniz kısıtlı ise daha ekonomik olan gezilecek ülkeleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz yerlerde çok fazla para harcamadan da hoş günler geçirebilirsiniz. Romanya üzerinde bulunan Bükreş bu kentlerden birisidir. Avrupa ülkeleri arasında olmasına rağmen ekonomik yaşam şartlarına sahiptir. Konaklama anlamında uygun tesisler bulucağınızı söyleyebiliriz. Bulgaristan için de aynı durum geçerlidir. Burada da başta Sofya’ya gidebilirsiniz. Ekonomik şartlarından dolayı gidenlerin çok fazla harcama yapmadığı kentlerden birisi olarak biliniyor. Nepal son yıllarda ilgi gösterilen bir başka merkez olarak biliniyor. Barış şehri olarak da anılması farklı ülkelerden pek çok turistin gelmesine sebep oluyor. Üstelik doğa şartlarının bir hayli hoş olması da turist çekmesine etkendir. Bu değerlere yer vermesine rağmen ekonomik şartlarla gezilerin yapılması söz konusudur. Kenya’nın da okyanusa olan yakınlığı ve uygun fiyatlarından dolayı tercih edilmesi gereken ekonomik yerler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

fft20 mf3732191 - Gezilecek Ülkeler

Gezilebilecek Küçük Ülkeler Hangileri

Daha huzurlu ve karmaşık olmayan ülkelere seyahat etmek istiyorsanız bu yazımıza göz atmalısınız. Küçük olan ülkerin bu yapıda olduğunu göreceksiniz. Küçüklüğünün hesaplamalar üzerinden dahi kanıtlandığı ülkeler olduğunu söylemeliyiz. Gezilecek ülkeler arasında dini değerlerinden dolayı Vatikan’ı söyleyebiliriz. Roma başlı başına kültürel dokusu ile dikkat çekiyor. Ancak Vatikan ve Aziz Petrus Meydanı mutlaka herkesin gitmesi gereken yerler arasındadır. Fransa ile komşu olan bir diğer küçük merkez ise Monako olarak biliniyor. Mimarı olarak da göze çarpan bu merkezin limanları ile ünlü olduğunu söylemek gerekiyor. San Marino’ya da gidebilirsiniz. Değişik bir yapıya sahi olan bu merkezin de Formula etkinliklerin de ilgi gördüğü biliniyor. Bu yüzden en çok Nisan aylarında ziyaretçilerinin olduğunu söylemeliyiz. Nisan ayı içerisinde küçük bir seyahat planınız varsa San Marino ya da diğer önerdiğimiz merkezlerden yana ele alabilirsiniz.

Çocuklarla Gezilecek ülkeler Hangileri?

Çocuklu ailelerin de gezmek adına uygun yerleri seçmeleri gerekiyor. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için eğlenceli birkaç seçenek bulunuyor. Çocuklarla gezilecek ülkeler arasında Amsterdam’ı söyleyebiliriz. Müzeleri ve özel turları sayesinde çocuklarınız ile keyifli saatler geçirebilirsiniz. Danimarka için de aynı durum geçerlidir. Çünkü burada da önemli müzeler bulunuyor. Sakin denizi sayesinde de yaz tatillerinin çocuklar açısından verimli geçmesini sağlayabilirsiniz. Londra için de çocuklarla gidilebilecek yerler arasında olduğunu söylemek gerekiyor. Burada Hyde Park çocukların ilgisini çekecektir. Müzelerin bu merkezden de olduğunu söylemek gerekiyor. Times Nehri’ni de ziyaret edebilirsiniz. Hem doğa şartları hem de eğlenceli merkezleri sayesinde çocukların ilgisini çekecektir. Sydney’i söylemeden olmaz. Avustralya’da bulunan Sydney, özel akvaryum alanları, hayvanat bahçeleri ve müzeleri ile de ilgi göruyor. Kaliforniya, Disneyland için de aynı durumlar geçerlidir.

Brezilya - Gezilecek Ülkeler

Yaz Tatili İçin Gidilecek Yerler

Kış aylarında da yaz tatillerine yer verebilirsiniz. Hava şartlarına bağlı olarak yurtdışı planlarınızı bu yönde yapabilirsiniz. Mesela Ocak ayında olduğumuzu düşünelim. Bu ay içerisinde en uygun yerlerden birisi Hawaii olarak biliniyor. Bunun yanı sıra Senegal’ e de giderek yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Bahamalar’da bu dönemlerde sıcak oluyor. Şubat ayında ise Meksika’yı seçebilirsiniz. Batı Afrika bu dönemlerde sıcak olacaktır. Yaz tatili amacıyla Senegal’i de şubat aylarında tercih edebilirsiniz. Gezilecek ülkeler arasında Karayip adalarını da söyleyebiliriz. Yaz tatili için Nisan aylarında turist çektiğini öğreniyoruz. Brintanya adaları da ilgi gösterilen bir diğer bölgedir. Bu bölgeye de Mayıs ayı içerisinde gidebilirsiniz. Ilık bir mevsimin olmasını istiyorsanız mevsimleri de dikkate almalısınız. Temmuz aylarında İrlanda tercih ediliyor. Ağustos için de Londra’yı göz önünde bulundurabilirsiniz. Çocuklarınızla da gdebileceğiniz tatil yerleri arasında bulunuyor.

Gezilmesi Gereken Önemli Ülkeler

Ölmeden önce tabirinin ülkeler adına da geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Yani mutlaka herkesin gitmesi gereken belli başlı yerler bulunuyor. Bunlar arasında bize de yakın olan Yunanistan’ı söyleyebiliriz. Farklı olarak Hırvatistan’da bu ülkeler arasında gösteriliyor. Almanya’ da listeler içerisinde yerini alıyor. Berlin ya da Köln şehirlerinin mutlaka gezilmesi gerektiğini de söylemeliyiz. Gezilecek ülkeler içerisinde Fransa’yı da söylemeden olmaz. Eyfel Kulesi herkesin ilgisini çekiyor. Ünlü müzeleri ve tarihi dokusu ile yıl içerisinde yüzlerce turiste yer veriliyor. İtalya’da bu ülkelerden birisidir. Pizza Kulesi, Murona Adası ya da Capri Adası ile dikkatleri üzerine çekiyor. Lübnan da sıralamaların içerisinde bulunan bir diğer önemli merkez oluyor. Amerika ile Japonya için de gezilere yer vermelisiniz.