Fransa Vize Nasıl Alınır

Fransa Vize Nasıl Alınır

Birçok insan Fransa Vize nasıl alınır durumuna cevap aramaktadır. Farklı sebeplerden dolayı Fransa’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, bu durumun nasıl olduğunu ve uygulanan prosedürü merak etmektedir. Bunun için izlenmesi gereken yollar ve temin edilmesi gereken belgeler vardır.

Fransa Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Fransa vize nasıl alınır diye merak edenlerin, işlemlerin nasıl yapıldığını da merak ettiği bilinmektedir. İşlemler Fransa Konsolosluğunda yapılmaktadır. Bunun için iki yöntem söz konusudur. Hem online bir biçimde hem de telefonla iletişime geçip, randevu alarak vize işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Vize İçin Ne Tip Belgeler İstenmektedir?

Fransa’ya vize için istenilen belgeler vardır. Bunların başında schengen vize talep formu gelmektedir. Bu form, Fransızca ya da İngilizce olarak hazırlanmıştır. Formun eksiksiz bir şekilde doldurulması lazımdır. Pasaportun aslı da istenilen bir diğer belgedir. Pasaportun 10 yıldan daha yeni olması gerekmektedir. Ayrıca pasaport içerisinde 2 tane boş sayfanın olması da şarttır. Çünkü vize işlemlerinde iki sayfa, Fransız yetkililer tarafından doldurulmaktadır. Ayrıca daha önce aldığınız vizelerin olduğu işlenmiş sayfaların da fotokopisini çektirip, dosyaya koymanız gerekmektedir. Fransa vize nasıl alınır durumu için kimlik fotokopisinin de, belgeler içerisinde olması gerekmektedir. Ayrıca, biometrik olarak bilinen iki adet de fotoğraf şarttır.

Vize ücreti ise 60 euro olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra servis ücreti de 26 euro’dur. Bu ücretler, vize başvurusu nasıl sonlanırsa sonlansın, iade edilmemektedir. Ayrıca seyahat sağlık sigortası da istenilen belgeler arasında yer almaktadır. 30 000 euro tutarındaki bu teminatın, biraz edilmesi şarttır. Bu belgeler ana belgeler olarak bilinmektedir ve neredeyse tüm ülkeler tarafından talep edilmektedir.

Bu belgelerin haricinde temin edilmesi gereken başka belgeler de vardır. Bunların başında ise gidiş dönüş bileti gelmektedir. Bu biletin fotokopisinin olması şarttır. Eğer başka ulaşım yolu ile gidiliyorsa, bu ulaşımın biletinin de ibraz edilmesi şarttır. Fransa vizesi için sadece kalacağınız otelin açık adresini yazmanız gerekmektedir. Rezervasyonu belgelendirmek gerekli değildir. Fransa vize nasıl alınır diyenlerin ekonomik durumlarını da bir şekilde belgelemeleri gerekmektedir. Bunun için de öncelikle başvuru yapan kişinin son 3 ayına ait olan banka hesap hareketlerini sunması lazımdır.

İncele!  Yurtdışı Seyahat Rehberi

fransa vizesi nasil alinir 646x340 - Fransa Vize Nasıl Alınır

Fransa Vize Nasıl Alınır

Eğer şirket sahibi iseniz, şirketin hesap hareketlerini belgelendirmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra günlük 120 euro olmak üzere, kalınacak gün sayısı kadar paranın da banka hesabında olması şarttır. Son 3 ayı içeren maaş bordrosu, gayrimenkul gelirleri ve emekli maaşı da temin edilmesi gereken diğer belgeler arasında yer almaktadır. Meslek belgesi de bir diğer istenen belgedir. Herhangi bir işte çalışanların; görevini, işe başladığı tarihi, kaç lira maaş aldığını, son 3 ayı kapsayan maaş bordrosunu, ülkeye dönünce görevine kaldığı yerden devam edeceğine dair kaşeli ve imzalı bir belgeyi, izninin süresini belgelemesi lazımdır. Başvuru sahibi bir emekli ise, emekli cüzdanı belgesini ya da bankadan alacağı hesap özetini ibraz etmek durumundadır. Öğrenci başvurularında ise öğrenci belgesinin ve seyahat boyunca masrafları ödeyecek olan kişilerin ekonomik ve mesleki durumlarının belgeye dökülmesi gerekmektedir.

Fransa vize nasıl alınır sorusu bu şekilde cevap bulmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında belgelerin süresi gelmektedir. Tüm belgelerin 3 ayı geçmemesi gerekmektedir. Yani konsolosluk yeni belgeleri kabul etmektedir. Her belgenin hem orijinali hem de fotokopisinin hazır olması lazımdır. Konsolosluk, gerektiği durumlarda vize başvurusu yapan kişilerden, ek belgeler isteme hakkına da sahiptir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ