Finlandiya Gece Hayatı

Finlandiya gece hayatı ekseriyetle Helsinki’de yaşanıyor. Burası bir Kuzey Avrupa ülkesi. İskandinav yarımadasında bulunan ülke, Norveç, Rusya ve İsveç’e komşu. Bölgede eğlence kültürü de dolayısıyla komşu kültürlerle etkileşim içinde. Rusya’nın dağılmasıyla bağımsızlığını ilan eden Finlandiya, aslında aynı kültürde bulunduğu komşularıyla aynı kültür yapısını hale koruyor. Burada eğlenmek demek, sadece içmek demek değil.

  • Bar
  • Gece kulübü
  • Parti mekânları
  • Konser salonları
  • Konser alanları

çok sayıda ve hepsi de aktif olarak çalışıyorlar. Eğer Helsinki’deyseniz, Her an çok kaliteli tiyatrolar, operalar ya da konserler izleyebilirsiniz. Burası kültürel olarak bir hayli gelişmiş bir yer olarak biliniyor. Bölge halkı sanatsal faaliyetlere katılım göstermeyi bir yaşam tarzı haline getirmiş durumda. Sanatın ilerlediği, sanatı eğlencesine katabilen toplumlarda da huzuru tesis edilebiliyor. Helsinki de buna örnek yerlerden biri.

hel27 - Finlandiya Gece Hayatı

Finlandiya İçin Nerelerde Eğlenmek Mümkündür?

Bu soru için 3net cevap bulunuyor.

A21 Cocktail Lounge: Burada kokteyle tarzında bir eğlence söz konusu. Biraz atıştırmalıklar da bulabiliyorsunuz. Muhabbetle eğlenmek isteyenler için mekân oldukça uygun. Finlandiya gece hayatı seçenekler arasında elit yerlerin başında burası geliyor.

Liberty of Death: Burada çeşitli gösteriler de izleyebiliyorsunuz. İsterseniz biraz yemek yeme şansınız da var. Biraz çünkü burada her gece sadece tek bir yemek yenebiliyor. Geceye özel bir sunumla tek çeşit yemeğinizi yiyor ve dans etmeye ya da gösteriyi izlemeye başlıyorsunuz. Grup gelmezseniz üzülmeyin çünkü burada hemen arkadaşlıklar kurabiliyorsunuz.

BrewDog Helsinki: Dışarıdan soğuk ve renksiz görünen mekânın içine girdiğinizde şaşırıyorsunuz. İçeride çok doğal bir ihtişam var. Aslında her şey sade ama her şey sanki çok güzel bir tablodan çıkmışçasına kusursuz görünüyor. Detaylarda zenginlik yok ama doğallığın vermiş olduğu bir kendinden eminlik var. Burada kendinizi çok genç ve çok oldun hissedebilirsiniz. Burada neyseniz o olabilirsiniz. Kendinizi bir filmin içinde hissetme oyunu oynayabilirsiniz. İşte o filmdesiniz ve içki içip eğleneceksiniz. Burada turist değilsiniz. Parayı ödeyecek ve geceyi burada bitireceksiniz. Başka mekâna gittiğinizde, içinizde başka bir film oynamaya başlayacak Bunları hissetmek istiyorsanız, adres belli.

İncele!  Moldova Gece Hayatı

Ne İçmelisiniz Acaba?

Finlandiya gece hayatı deniline akla hemen bir şey gelmiyor. Çünkü burada aslında votka yoğunlukta olsa da her türlü alkollü içecek içiliyor. Ünlüler sokaklarda burada. Ve sohbetin çok yapıldığı gecelerde herkes birbiriyle dost ve alkol biraz teferruatta kalıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ