Etiyopya Gece Hayatı

Etiyopya, Afrika Boynuzu’nda yer alır. Afrika Boynuzu, Eritre, Somali, Cibuti ve Etiyopya’yı içine alan ayrıca Afrika’nın doğu bölümünün de bu bölge içine dâhil olduğu, Arap Yarımadasını çevreleyen bölgeye denmektedir. Yeni Çiçek anlamına gelen Başkentinin adı da Addis Ababa’dır. Etiyopya’nın gece hayatı da burada yaşanmaktadır. Gece hayatı trafiğinin en yoğun olduğu yerler ise özellikle otellerin bulunmakta olduğu yerlerdedir. Az ama öz eğlence mekânlarının içinde kendinizi farklı hissedebiliyorsunuz. Burada doku çok orijinal. Tüm eğlence mekânlarında, geleneksel motifler hâkim. Özenti popülerist yaklaşımlardan çok, genel kimlikle sunumlar yapıldığı için turistler bu doğal ve şahsiyetli kültürden etkileniyorlar. Özellikle de Etiyopya gece hayatının içinde bunun hissedilebilmesi, bölgenin ayrıcalıklı tarafı olarak kabul ediliyor.

jazzamba lounge - Etiyopya Gece Hayatı

Üç Mekândan İkisine de Gidilmeli

Burada acaba nerede eğleneceğim derdi yok çünkü eğlenilebilecek sadece 3 mekân var. Aslında bölgede farklı yerler, mekânlar yok değil ancak gidilebilecek, olaysız yani sorunsuz 3 mekân önerilebilir.

  • James Addis: Afrika müziği ve yerel Afrikalı müzisyenler burada harikalar yaratıyorlar. Mekân karanlık ve her yerde dumanlar yükseliyor. Çünkü her eğlence mekânında tütsü yanıyor. Tütsü burada çok önemli Her yapılan şeyin içinde bir parça duman mutlaka var. Bu yüzden de mekânlar astım ya da herhangi bir solunum problemi olanlar kesinlikle girmemeliler. Çünkü buralarda havalandırma da çok sağlıklı çalışmıyor. Tamamen doğal bir ortam hayal edin. Otantik müzisyenler ve şarkılarını düşleyin. Yerel içkilerin tadına baktığınızı düşünün. Aslında değişik bir deneyim. Elbette içeride sürekli kalmak zorunda da değilsiniz. Ambiyansı yaşayıp mekândan ayrılabilirsiniz. Üstelik fiyatlar da bir hayli uygun.
  • Jazzamba Lounge: Aslında burası kiralık depoların olduğu bir yer. Ama eğlence de yapılıyor. Tam anlamıyla otantik olan bu mekanda bir şeyler de yiyebiliyorsunuz ama damak tadı uygun gelir mi o kişiye bağlı elbette. Çünkü mekânda Afrika usulü yiyecekler var. Etiyopya gece hayatı için değişik bir deneyim istiyorsanız bu ilginç mekânı mutlaka görmelisiniz.
İncele!  Lizbon Gece Hayatı

Romantikler İçin de Burası Çok Uygun

The Black Rose: İşte burası Etiyopya’nın en romantik mekânı. Evlilik teklifinizi asla unutulmayacak bir yerde yapmak istiyorsanız, burası çok uygun olabilir. Etiyopya gece hayatını burada romantik detaylarla yaşayabilirsiniz. Mesela şarap kadehlerinizin içinde mumların yandığını görürseniz şaşırmayın çünkü mekân size kaliteden ya da lüksten çok yaratıcılığı ikram ediyor. En değişik sunumlarla aşkınızı alevlendirebilir, evliliğe ilk adımınızı burada atabilirsiniz. Üstelik yerli halk buranın şans getirdiğine de inanıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ