Eskişehir Gece Hayatı

Eskişehir çok güzel bir şehir olarak yorumlanıyor. Burada belediye çalışmaları gerçekten takdire şayan. Şehrin ortasında geçen Porsuk, şimdilerde gondollarla gezilebilen bir yer. Çok bakımlı ve Venedik burasının yanında çok çekilmez bir yere dönüşüyor. Venedik etkileyici bir yer ama sadece fotoğraflarda ve filmlerde. İçinde olduğunuzda, korkunç bir bataklık kokusu alıyorsunuz. Kanallar kanalizasyon da dökülüyor.

Gondollarla ilerlediğiniz su ise dibi asla görünmeyen koyu yeşil bir su. Asla bu suyun size dokunmasını istemiyorsunuz. Eskişehir’de gondolla gezerken, Porsuk ne kadar da hayat dolu, anlıyorsunuz. Tazecik bir gonca gibi süzülüyor sular gondolunuzla birlikte ve her yer Eskişehir’de gerçekten yaşıyor. Çünkü burada üniversiteliler çok. Genç bir enerji şehri sarmış durumda. Doğal olarak bu Eskişehir gece hayatına yani eğlence mekânlarına da yansıyor.

İşte Buralarda Eğlenmek Çok Keyifli

  • 222 Park: Burada eğlenmek, sorunsuz, sadece, nezih bir şekilde açıklanabilir. Canlı müzik dinlemek istiyorsanız, mekân bunu size sağlıyor. Restoran istiyorsanız burada yemek yemek için de harika bir alan var. Kulüp kısmı var mı mekânın? O da var. Birkaç bölümden oluşan mekânda gençler çoğunlukta olsa da herkes buraya takılabiliyor. Son derece şık ve fiyatlar da çok uygun.

h1 - Eskişehir Gece Hayatı

  • Buda Bar: Bu klasik isimden Türkiye’nin her yerinde var ama burası Eskişehir yani burada çok ayrı bir atmosfer var. Barda kitap okuyan birini ancak Eskişehir’de görebilirsiniz. Ya da kayıttan çalan parçalara eline gitar ya da keman almış biri ancak burada eşlik edebilir. Eğlenceler çok içten ve gerçek burada. Herkes eğlenirken, siz de eğlenceye ikna olabiliyorsunuz. Kesinlikle uygun fiyatlı ve temiz bir yerse aradığınız, burası size uyar.
  • Ganja Bar: Burada ünlülerin performanslarını görebilirsiniz. Sahir zamanlarda mekân canlı müzik yine yapıyor ama ünlülerin olduğu zamanlardaki kadar kalabalık olmuyor. Daha sakin bir barda eğlenmek isterseniz, burası uygundur.
  • Fıstık Bar: İşte üniversiteli öğrencilerin vazgeçemedikleri mekân burası. Mezunlar da şehri özleyip geldiklerinde yine buraya takılıyorlar. Burada sahneye çıkıp şarkı söyleyebiliyorsunuz. Buranın sanatçısı gelenler. Ama sesi kötü olanlar sahneye çıkmıyorlar. Böyle de bir saygı var. Herkes gerçekten yetenekli olan müşterilerin eğlenebiliyor. Mekân müzisyen için bir harcama yapmıyor ama mekânda her gece canlı müzik oluyor. Eskişehir gece hayatının ayrıcalıklarından biri de bu olarak anlatılıyor.
İncele!  Kişinev Gece Hayatı

Eskişehir Eski Değil

Eskişehir gece hayatı ele alınırken aslında şehrin yapısı öne çıkıyor. O kadar bakımlı ve düzgün bir şehir ki burada herkes haddiyle yaşayıp eğlenebiliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ