Erbil Gece Hayatı

Erbil, Irak’ın başına gelenler sonrasında yönetimi Kürtlerin aldığı bölümün başkenti olarak biliniyor. Burada ayrıca Keldani, Süryani, Türkmen ve Arap ırk da yaşıyor. Kuzey Irak’ta kalan Erbil gece hayatı bakımından Arap kültürünü yansıtıyor. Arabesk olarak bilinen müzik türünün her türünü Erbil eğlencelerinde görmeniz duymanız çok mümkün. Gece hayatı denildiğinde dansözler akla gelen diğer bir detay. Dansözün olmadığı bir eğlence mekânı neredeyse Erbil’de hiç yok. Erbil bölgede en güvenilir yer olarak kabul ediliyor. Diğer tarlarda sorunlar yaşansa da burada eğlence hayatı ölmüş değil. Hala bölgeye turist olarak gelenler de var. Adrenalin tutkunları için burada eğlenmek ve yaşamak oldukça doğru bir tercih.

Erbil’de Hıristiyanların bulunduğu Ainkawa bölgesi bulunmaktadır. İşte gece hayatı yani her türlü eğlence en fazla burada yaşanabilmektedir. Fakat burası bölgenin en pahalı yeri olarak da bilinmektedir. Çok eşsiz eğlenceleri yaşamak burada mümkün ama karşılığında gerçekten çok büyük bir maddi bedel ödendiği için tur gezilerinde burası rotaya eklenmiyor. Ancak bireysel olarak buraya gidebiliyorsunuz. Burada yemek yediğinizde, ” Arjantin Eti ” geliyor masaya. Bu et özellikli ve bu yüzden de çok pahalı bir et.

1000x650image1390990737 21206 photo13 0 - Erbil Gece Hayatı

Erbil’de Buralarda Eğlenilmeli

Lagoon Bar: Burası Türk bir otel zinciri bünyesindedir. Bu yüzden de çok kaliteli bir mekân olarak bilinmektedir. Bu mekânda hafta sonları özel gösteriler yapılmaktadır. Mekânda eğlenmek için gelirler ve dans etmezler, gezinmezler. Burada eğlenmek istiyorsanız, oturanı gerektiğini bilmelisiniz. Size hizmet edenler, çok leziz lezzetlerini sizlere sunarlarken ayrıca çeşitli görsel şovlarla eğlenmiş olursunuz. Bu mekân için eğlenmek, yemek ve izlemek olarak açıklanabilir. Burası 23:00 sonrasında gece kulübüne dönüşür. Bu saatten sonra dj performansı vardır ve dans etmek serbesttir. Erbil gece hayatı içinde burası çok elit olarak değerlendirilmektedir. Türkiye’den Erbil’e gelen turistler de daha çok burayı tercih etmektedirler.

İncele!  Ekateringburg Gece Hayatı

Piyano Severler İçin Tek Bir Yer Var

Chopin & Saray Piano Bar: Burada yaş olarak daha ileri müşteriler bulunur. 50 – 60 yaş arası ziyaretçiler burada olmayı daha çok tercih ederler. Çünkü mekânda gece, piyanonun tuşlarında akar. Özellikle piyano severler için hem sohbet edilip, hem de bir şeyler yudumlarken piyano dinlemek çok keyif verici olmaktadır. Piyano eşliğinde dans etmek isteyen çiftler için de mekân çok kaliteli ve başarılı bulunmaktadır. Burada alkol duvarının aşıldığı ya da olayların çıktığı görülmez. Eğlenceyi kıvamında yaşamak isteyen şık davetliler için mekânın Erbil gece hayatında başka bir eşi ve benzeri yoktur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ