Endonezya Gece Hayatı

Endonezya, dünyadaki en bol nüfuslu Müslüman ülkesi olarak bilinir. Tropikal iklimli ülkede nem hâkimdir. En gezilesi aylar Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Turist olarak burayı tercih edecekseniz, bilin ki hala aktif olarak çalışmakta olan yanardağlar patlamakta, arada da tsunami ve depremler ülkeyi darp etmektedir. Bu yüzden buraya daha cesur turistler gitmeyi tercih etmektedir. Burada bölge bölge farklılaşan bir Endonezya görmek mümkün.

Örneğin herkes Bali’yi bilir. Asyalı kızların dansları ve masajları, Bali’nin ünlü olmasındaki en önemli etkenlerdendir. Fakat bir diğer bölgesinde çok sıkıcı bir hava hâkimdir. Bundan sebep Endonezya incelenirken, bölgelere göre düşünmek ve ne isteniyorsa ona göre tatili planlamak gerekmektedir. Eğlence hayatı için Bali en doğru yer olarak bilinmektedir. Endonezya gece hayatı incelenirken de aslında gerçek anlamda eğlenilebilecek tek yer olarak yine Bali göze çarpmaktadır.

Ekran Resmi 2017 02 19 21.14.18 - Endonezya Gece Hayatı

Endonezya’da Buralar Çok Moda

  • Balli Joe Bar: Burası daracık, karanlık, tütsü kokan ve içinde otantik müziklerin çalındığı bir yer. Günün her saati burada eğlenenleri görmek mümkün. Bu mekân için mesai saati yok çünkü 24 saat birileri burada ve servis devam ediyor. Samimi bir mekân olduğu için ve yerli içkileri bir hayli ucuz olduğu için burası çok tercih ediliyor diye tahminler var.
  • Ku De Ta Bar: Burası plajda bir mekân Beach Clup felsefesi Bali’de biraz daha farklı. Burada Asyalı kızlar servisteler ve size güneş kremi ya da ayak masajı yapabiliyorlar. Asyalı erkekler sadece bir şeyler taşırken sahnedeler.
  • Sama Sama Reggae Bar: Endonezya gece hayatına dâhil bu iki katlı mekânın ikinci katına çıkmanız tavsiye edilmez çünkü merdivenler yıkılmak üzere. Bunun haricinde denize koşarak atlamanız için sadece 15 adım atmanız yeterli oluyor. Bu harika mekânda içmek ve denizin köpükleri arasında yeniden ayılmak harika bir deneyim olabilir. Günün her saati açık mekânlardan birisi de burası. Dilerseniz sabaha kadar burada eğlenin sonra da bir şezlong ve şemsiye kiralayın. Gündüz de burada bol bol uyuyup denize girin. Geceye kendinizi d vitamini yüklenerek açık havada hazırlayın. Üstelik bu sayede tatiliniz de ucuza gelmiş olur.
İncele!  Litvanya Gece Hayatı

Dj Performansın Doruğa Çıktığı Mekânların En İyisi!

Evet, burası da Skygarden. Endonezya gece hayatında hem harika yemeklerin tadına bakmak için hem de mükemmel müzik eşliğinde eğlenebilmek için burası bir hayli ideal. Üstelik fiyatlar da burada diğer yerlere göre daha insaflı.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ