Endenozya’ya Vize Nasıl Alınır

Endenozya’ya Vize Nasıl Alınır

Tarihin en eski ülkelerinden olan Endenozya’ya Vize Nasıl Alınır Hangi belgeler istenir? Hangi aşamalardan geçilir? Her ülke için sorulabilecek bir sürü soru bu ülke içinde sorulabilir. Tarihini sömürge olarak geçiren Endonezya günümüzde sömürge olmasa bile Hollanda’nın etkisi altı diyebiliriz. Tarihi çok eski olması ve yeraltı kaynaklarının olması bir yana ekvatorda yer alması ve bazı meşhur adaların oralarda olması bu ülkeye ziyaret ihtimalini artırmıştır. Kişi isterse ticari faaliyetle bulunmak için gidebileceği gibi isterse turist olarak gidebilir. Ekvatoral iklime sahip olması nedeniyle çok yağmur alması ve ormanlık alanlarını çokluğu, plajlarının varlığı ve adaların olması nedeniyle bu ülke genellikle turistik gezi yapılmaktadır.

Endonezya’nın fiziksel özellikleri nedeniyle çok sayıda turisti ağırlamaktadır. 2013 nüfus sayımına göre Endonezya sakinlerinin toplam nüfusu 249,9 milyon kişiye çıkmıştır. Çok sayıda turistin bu memlekete geliyor olması nedeniyle Endonezya vize uygulamaktadır. Ülkelerine gelmek isteyen kişilerden bazı kriterleri yerine getirmesini istemektedir. Bu durumda Endonezya’ya vize nasıl alınır sorusuna cevap vermemiz gerekir.

Vize Hizmetleri

Endonezyaya vize nasıl alınır sorusuna cevap verirken öncelikle bazı sorulara cevap vermek gerekir. Bu sorular Endonezya vize vermek için hangi şartları istiyor, şartlar yerine getirilirken kaç para gerekli, başvuru esnasında hangi belgeler gerekli gibi… Başvuru sahibi bu soruların cevabını verdikten sonra sorular yine bitmiyor bu seferde kaç içinde vizem hazır olur sorusu gündeme geliyor. Biz sırasıyla tek tek soruların yanıtını vereceğiz.

bali - Endenozya'ya Vize Nasıl Alınır

Vize Alabilmek İçin Genel Şartlar Nelerdir?

  • Endonezya’ya vize nasıl alınır sorusunun ilk yanıtı standart olan bir işlem olan vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Bu form sizin ne için başvurduğunuzu göstermekle birlikte, kalacağınız zamanı ve faaliyet raporunuzu göstermektedir.
  • Kişi Endonezya’ya vize için başvuruyorsa kesinlikle vize harcını yatırmalıdır. Aksi taktirde her şey başlamadan son bulacaktır.
  • Kişi vize başvurusunu yapmak için yanında olmazsa olmazlardan biriside pasaporttur. Son 6 ay içerisinde bitmeyecek bir pasaport sizin işlerinizi hızlandıracaktır. Bu yüzden Endonezya gezisine çıkmadan önce pasaportunuzun süresini 10 yıllığına uzatmanızı öneriyoruz.
  • Kişi vize başvurusundaki kâğıtlarda kullanılmak üzere iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmalıdır. Bu fotoğraflar vize kriterlerine uygun olmalıdır.
  • Kimlik fotokopisi ile pasaport vizenin olmazsa olmaz iki önemli unsurlardandır. Bunun birisinin eksikliği vize başvurusunun yapılamamasına neden olur. kesinlikle fotoğraflı kimlik fotokopinizi ve yanın da aslını bulundurmalısınız.
  • Hükümetler artık kişinin ne zaman geldiğini ve ne zaman çıkacağını bilmek istiyor. Bundan dolayı konsolosluklarda vize başvurusu sırasında gidiş dönüş biletinizi ibraz etmenizi isteyebilirler. Bu nerden çıktı demeyin çünkü eksik belge vize başvurusunun askıya alınması anlamı taşımaktadır.
  • Öğrenci misiniz? Beklide ticaret için gidiyorsunuz? Endonezya konsoloslukları sizin ülkelerine ne için gittiğinizi sözde değil belgeli olarak ispat etmenizi isteyebilir. Bu yüzden öğrenci iseniz öğrenci belgenizi, ticaretle uğraşıyorsanız vergi pusulanızı en azından fotokopisini yanınızda bulundurmalısınız.
  • Siz özellikle turistlik amaçlı vize başvurusu yapıyorsanız ya gideceğiniz yerin listesi ya da yabancı dil bilginizi gösteren belgeyi ibraz etmenizi isteyebilirler. Size gelebilecek herhangi kötü bir durumu engellemek için bu gereklidir.
İncele!  Letonya Vizesi Nasıl Alınır

Endonezya’ya vize nasıl alınır sorusunu dilimiz yettiğince cevaplamaya çalıştık. Sizin aklınıza gelmeyen veya küçümsediğiniz her şeyi biz tek tek ele aldık. Sizde ufak tefek demeyin çünkü küçük bir aksilik her şeyi iptal edebilir.

Bir başka ülkenin sınırları içine girmek için yapacağınız vize başvurusunun kabulü halinde 15 gün içerisinde vizenizi alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ