Edirne Gece Hayatı

Edirne eski Osmanlı başkentlerinden biridir. Türkiye’nin en batı noktasında bulunan bu Trakya şehrinde, insanların samimiyeti sizi ilk etkileyen şey olacaktır. Bölgede daha fazla göçmen diye tabir edilmekte olan Balkan kökenli halk yaşamaktadır. Edirne Meriç Nehri sayesinde denizin olmadığının göze batmadığı bir yerdir. Nehir manzarasına karşı yemekler yemek burada arı bir keyiftir. Edirne, yaşayan bir tablo gibidir. Bahar aylarında nehre düşen polenler, nehri beyaza boyar. Huşu içinde akan nehre dalarak kahvenizi de yudumlayabilirsiniz, şarabınızı da rakınızı da.

Sonbaharda ise nehri sararmış, kızarmış yapraklar süsler. İzzet Arseven Ormanında yani Söğütlük Ormanında piknikler ya da doğa yürüyüşleri yapabildiğiniz gibi aynı zamanda geceleri de çok keyifli eğlenceler yaşayabilirsiniz. Çünkü Edirne, müzisyenlerin her an her yerde gezdikleri bir şehirdir. Bir şişe şarap açarsınız, bakarsınız uzaktan 3 müzisyen size doğru yaklaşıyor. Oturtursunuz masanıza ve söylemeye başlarlar. Olur, size orası her neresiyse en güzel mekân. Edirne gece hayatı anlatılmaz sadece yaşanabilir.

s 27f65569fd6b69d110b31e5033265efe6d6dfe61 - Edirne Gece Hayatı

Karaağaç Eğlence Mekânlarının Asıl Adresi

Burası eğlenmek isteyenler için mekânların sıraya dizildiği yerdir. Paket taşlarla uzanan orman yolu üzerinde harika geceler yaşanabilir. Edirne gece hayatı denilince akla gelen en başarılı isimler aşağıda sıralanmaktadır.

  • Villa Restoran: Burada hafif bir müzik eşliğinde, Meriç Nehrini izleyebilirsiniz. Edirne âşık olmak için en iyi mekânlardan birisidir. Eti ise has Trakya etidir yani enfes kelimesi burada karşılığını bulur.
  • Orestiya: Burası bildiğiniz bar. Her gece canlı müzikte başarılı performanslar izler, eğlenceye doyasıya dâhil olursunuz. 9/8’lik şarkılar da çalınır üstelik ve gecenin sonunda herkes sahnede roman olmuştur.
  • Bade Bar: Canlı müzik ve dj müziğiyle keyifli zaman geçirebileceğiniz keyifli mekânlar arasında.
  • Buzhane Şarap Evi: Şarap içmek için burası harikadır. Çünkü burada Trakya’ya has ev şaraplarından bulabilirsiniz. İsterseniz satın da alabilirsiniz istediğiniz kadar şişe eve giderken. Mekân tam şarap içilesi bir mekân. Romantik ve sade. Müzik de bazen canlı bazen bilinen klasiklerle tınlar ruhunuzda.
  • English Pup: Edirne’nin en eski mekânlarından biridir. Burası ünlü yerli bir otelin içinde bulunmaktadır. Banttan yayın vardır ama servisi ve şovlarıyla Edirne’nin belirli bir sınıfı burayı tercih eder. Elit bir yer isterseniz kesinlikle burayı görmelisiniz.
İncele!  Bişkek Gece Hayatı

Edirne’de Olmak Eğlenmek Demek

  • Değirmen Restoran
  • Haneden Restoran
  • Ağa Köşkü
  • Vagon Bar
  • Kübana Night Clup

Edirne gece hayatı için sayılabilecek diğer yerler. Görmelisiniz ve yaşamalısınız. Edirne’de tek bir tehlike vardır. Buraya alışırsanız, dönmeniz zor olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ