Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf Gezilecek Yerler gezginlerin mutlaka gezmesi gereken bir şehirdir.  Almanya’nın önemli kültür, sanat ve sanayi şehirlerinden birisidir. Ren nehrinin iki  kıyısında bulunan şehir ismini Düssel Nehri’nden almıştır. Almanya’nın Parisi diye anılan Düsseldorf ta çok sayıda Türk vatandaşı bulunmaktadır. Keyifli ve hareketli şehir merkezinde alışveriş yapmak isteyenler için bir çok seçenek bulunmaktadır. Düsseldorf bahar aylarında sıcaklığı 20, yazın ise 25 dereceye kadar çıkmakta yıl boyu yağmur almaktadır.  Ren Nehri yürüyüş yapmayı sevenler için tercih edilebilecek bir yerdir. Rhine Kulesi ilk olarak şehrin güzelliğinin görülebileceği kulesiyle gidilmesi tavsiye edilmektedir.  Koenigsalle Avrupa’nın en güzel alışveriş caddelerinden birisini Düsseldorf içinde bulundurmaktadır. Caddesinin tam ortasından kanal geçmekte ve kanal etrafı ağaçlarla çevrili olan çarşıda kafeler ve bir çok alışveriş mağazası bulunmaktadır.

Düsseldorf Müzeleri ve Meydanları Hangileridir?

Ren Nehri ile Koenigsalle caddesi arasında bulunan Altstadt bölgesi Düsseldorf’ın en eğlenceli yeri olarak içerisinde bir çok cafe, restoran ve dükkanlar bulunmaktadır. Tatil günlerinde kalabalık olan Altstadt meydanında şehrin önemli bir kişisi Elector Jan Wellem’in at üzerinde bir heykeli bulunmaktadır. Meydanda ayrıca bir dönme dolapta bulunmakta ve Dönme dolaptan şehre kuşbakışı bakılabilmektedir.

Düsseldorf Gezilecek Yerler 1 - Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Denizcilik Müzesi ve St. Lambertus Kilisesi de Düsseldorf Gezilecek Yerler arasındadır.  Düsseldorf II.Dünya savaşından çok etkilenmiştir. Savaşlardan ve yangınlardan zarar gören Düsseldorf Sarayı gerisinde sadece kulesini bırakmıştır. Kule daha sonra restore edilmiş ve Denizcilik Müzesi olarak tekrar hizmete girmiştir. Müzenin girişinde yerde metal plaka üzerinde sarayın yıkılmadan önceki hali resimlendirilmiştir. Kulenin basamaklarında oturarak Nehir izleme keyfi yapılabilecek bir yerdir. Havanın güzel olduğu zamanlarda basamaklarda yer bulmak oldukça zordur.

Düsseldorf Gezilecek Yerler Kulenin içinde Düsseldorf Alman Denizciliği müzesi olarak ziyaretçi almaktadır. Müzenin en üst kısmında ise Ren Nehri yukarıdan seyredilebilmektedir.  Müzede bulunan 2. Katta şehrin ve Ren Nehri tarihine dair kısa filmler izlenebilmekte şehri merak edenler için avantaj sağlamaktadır. İçinde gemi maketlerinin bulunduğu müze, denizcilerin kişisel eşyaları da müzede sergilenmektedir. Ren Nehri sanal gezisi içinde gemi similasyonu da bulunmaktadır.  Müzenin gerisinde St Lambertus kilisesi ve bu yolda hoş tasarıma sahip evler göz doldurmaktadır. Bu bölgede bulunan mimari yapı 13. YY  Almanya’yı andırmaktadır. Madia Harbour bölgesi sıra dışı bina tasarımlarıyla ilginç bir yerdir.

İncele!  Yurtdışı Tren Seyahati

Düsseldorf En Yüksek Yapısı Hangisidir ve Nerelere Gidilebilir ?

Düsseldorf’un en yüksek yapısı Rhein Tower burada bulunmaktadır ve Kulenin tepesindeki birde kafe bulunmaktadır. Rhein Tower’a gidip şehri yukardan görmek isteyenler için iyi bir mekandır. Düsseldorf ayrıca barlarıyla ün salmış bir şehir olarak en çok tüketilen içkisi biradır. Düsseldorf çok turistik bir yer özelliği taşımasa da hareketli yaşamı ve barları, cafeleriyle keyifle vakit geçirilebilecek bir şehirdir. Şehir en çok yapılan fuarlarda ziyaretçi çekmektedir. En fazla 2 günde gezilebilecek olan bir şehirdir. Nüfus olarak Almanya’nın 7. Kalabalık bölgesidir.

Messe Düsseldorf en büyük fuar merkez alanıdır. 23 sektörde fuarlar düzenlenen fuar toplam 285 bin Metrekaredir. Ticaretin kalbinin attığı yer olarak bilinmektedir. Her yıl şubat ayının sonuna doğru karnaval düzenlenmekte olup karnaval zamanı gidilmesinde ve karnavalın izlenmesi tavsiye edilmektedir. Japon mahallesi de bulunan Düsseldorf Gezilecek Yerler olarak görülebilecek bir mahalledir. Kendi kültürlerinden kitap ve geleneksel ürünlerinin bulunduğu mahallede gidilecek yerler arasında yer alır. Şehre 6 dakika uzaklıkta bulunan Lunapark çocuklu ailelerin uğraması gereken yerlerindendir. Ren Nehri tekne gezileri de mutlaka Ren Nehrini gezmek için iyi bir fırsattır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ