Düsseldorf Gece Hayatı

Almanya’daysanız, burayı da görmeniz gerekecektir. Almanya’nın en kalabalık 7. şehri olan Düsseldorf 2. Dünya savaşında harabeye dönmüşse de şimdilerde Avrupa’nın en önemli global anlamdaki iş ve finans merkezi olarak kabul edilmektedir. Düsseldorf gece hayatı yönünden çok hareketlidir. Bölgede eğlence;

  • Hafen
  • Altstads

semtleri olarak bilinmektedir. Altstadt bölgesi şehrin en eski bölgesidir. Eğlence burada daha yoğun olarak yaşanır. Sıralı olan barlarının uzadığı sokakları dolayısıyla burada ” Dünyanın en uzun barı ” tabiri kullanılır.

Altbier İçmeyi Sakın İhmal Etmeyin!

Altbier bir biradır. Bu bira siyahtır ve bölgeye özgüdür. Mekânlarda genellikle de Alt içilir. Alt, Altbier’in kısaltılmış halidir ve genelde de bu ifade kullanılmaktadır. Almaya bira kültürünün çok geliştiği bir ülkedir. Burada evlerde de çok kendine özgü bira lezzetleri yapılmaktadır. Hatta bazı barlarda sadece evde üretilen fıçı biraları satılmaktadır. Bu biralarda farklı renkler ve aromalar da denenmektedir. Dünyanın hiçbir yerinde içemeyeceğiniz biraları bu barlarla dolu sokaklarda tanıyabilirsiniz. Barların yoğunluğu dolayısıyla, her içkinizi ayrı mekânda içebilirsiniz. Bu sayede farklı biralar da tatmış olursunuz.

Tonight rudas studios duesseldorf fresh music live 530100 - Düsseldorf Gece Hayatı

Düssseldorf’ta Bu Mekânlar Turistlerin En sevdikleri

Düsseldorf gece hayatında barlar hâkim. Ama gece kulübü mantığında eğlenmek isteyenler de düşünülmüş. Bu yüzden de başarılı gece kulüplerinde de eğlenebilirsiniz. Düsseldorf’ta ” İş Sonrası Partileri ” düzenlenmektedir. Bu parti her zaman salı gecesi olmaktadır. Bölge insanlar haftanın bir gününü işten çıkıp partiye giderek yaşamaktadırlar. Bu keyifli âdetin çok doludizgin yaşandığına eğer salı günü Düsseldorf’taysanız, şaşırabilirsiniz. Günler burada salı iş partileri yüzünden karıştırılabilir. Çünkü bu partiler cuma ve cumartesi gecelerini geçer gider. Almanlar eğlenmeyi en iyi milletlerden biridir.

  • Rudas Studios: VIP kimlikteki kişiler İş Partilerine burada katılmayı tercih ederler. Gece Kulübünün başarısı tüm dünyada bilinmektedir.
  • Nachtresidenz: Bahn caddesinde bulunmakta olan bu gece kulübü, çok şıklar arasında ilk hatta neredeyse tektir. İçin ve dışı en iyi görsel ve duysal efektlerle bezenmiş mekânda herkes kendini çok ayrıcalıklı hissetmektedir. Burada dünyanın tanıdığı yıldızlar da zaman zaman konserler vermektedirler.
  • Sub: Burası Bolkerstrassa’de bulunmaktadır yani burası eski şehirdedir. Gece Kulübü tarzında eğlenmek isteyenler için mekân oldukça başarılı bulunmaktadır.
  • Ballermann 6: 3 katlı, her katında ayrı bir hava bulunan gece kulübü de eğlenmeye değer yerler arasında anılmaktadır.
  • Et Kabüffke Killepitschstube: Düsseldorf denilince bu mekân mutlaka konuşulur. Gelen ve görenlerde iz bırakan sıra dışı bir gece kulübüdür.
  • Kneipe: Rock müzikle dolup talan mekânda siz de taşıp coşabilirsiniz.
İncele!  Londra Gece Hayatı

Düsseldorf gece hayatı size sabaha kadar eğlenme şansı tanır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ