Dubrovnik Gece Hayatı

Dubrovnik Hırvatistan’nın görülmesi için en güzel sebeplerden biridir. Burada dünyaca ünlü çok güzel sahiller uzanmaktadır. Bilinen büyük otellerin de burada büyük yatırımları bulunmaktadır. Dubrovnik genellikle bahar ve yaz aylarında çok turist almaktadır. Tatillerini burada geçirmek isteyenler de buraya akın etmektedir, yen evlenen çiftler de. Bu yüzden Dubrovnik gece hayatı da çok çeşitlidir. Fakat bu çeşitliliğin yanında Dubrovnik’te eğlenmek sınırlıdır.

Çünkü gece saat 01:00 olduğunda, tüm eğlence mekânları kapanmaktadır. Bu saatten sonra Dubrovnik uyumaktadır ya da sahillerinde ve sokaklarında insanlar yürüyüşler yapmaktadırlar. Eğer Dubrovnik’e gitmek istiyorsanız, bu detayı lütfen önemseyin. Çünkü burada sabahlara kadar süren eğlenceler yok. Bunun istisnası da yok. Deniz ve sınırlı eğlence için Dubrovnik kesinlikle doğru tercih.

dubrovnik22 - Dubrovnik Gece Hayatı

Burada Nereler var?

Dubrovnik gece hayatı denilince akla gelenler;

  • Culture Clup Revelen: Burada dj performansıyla eğlenmek isteyenler, keyifli vakit geçireceklerdir.
  • D’vino Wine Bar: Sadece şarap üzerine bir şeyler içmek mi istiyorsunuz. O zaman bilinen şarap evi mantığındaki mekânda eğlenebilirsiniz. Burada bazı geceler mikrofonsuz canlı müzik de yapılıyor. Çıplak sesle mekânda son derece içkili ve sade bir eğlence söz konusu. Mekân çok büyük değil bu yüzden de sokağa taşan kısmı her zaman görenleri içeri girmeye ikna ediyor.
  • Cafe Bar Nore: Bir şeyler atıştırın hatta yemeğinizi burada yiyin. Mekân hem mutfağı hem de dj performansı müzikleriyle, gelenlerini son derece keyifli bir şekilde ağırlıyor.
  • Latino Clup Fuego: Latin danslarında iddialı olanların daha fazla tercih etmekte oldukları mekânda siz de olabilirsiniz. Bunun için sadece içeri girin ve eğlenin.
  • Cafe Bar Liberta: Burada haftanın bazı günleri canlı müzik dinleyebiliyorsunuz. Haftanın her gecesi dolu olan mekânlardan biri

Hollywood yıldızları tarafından keşfedilen Dubrovnik, görülmeye ve yaşanmaya değer bir yer.

İncele!  Kherson Gece Hayatı

Yerli İçkilerden de Buyurun

Dubrovnik’te bölgeye has özel bir içki bulunuyor. Serunda denilen bu içki evlerde de yapılıyor. Farklı bir mayalama tekniğiyle özel bitkiler karıştırılıyor. Buradan da çok sert bir alkollü içki imal edilmiş oluyor. Bu içki piyasada satılan bir içki değil. Dolayısıyla bunu içmek için çok lüks yerler de uygun değil. Dubrovnik gece hayatını tatmak için çok küçük yerler de var. Buralarda bu içki özelikle yapılıyor ve minik kadehlerde servis ediliyor. İçkiye yarenlik edecek bir lezzet yok. Mezesiz olarak içilen serunda, tatlı ve mayhoş bir tada sahip.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ