Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler  tarihi değeri pek olmayan ve petrol gelirleri sayesinde hızla gelişen tarihe çok önem vermeyenlerin gezebileceği ve ihtişamlı binalarıyla ön plana çıkan bir şehirdir. Turizme dönük yatırımları nedeniyle modern yapılar yapılmış ve alışverişi sevenler için Dünya’nın en büyük alışveriş merkezleri olarak dikkat çeken yerlerdendir.

Dubai’nin Gelişimi Hangi Yönde Olmuştur ?

En büyük gökdelenleri, büyük eğlence parkları, insan eliyle yapılan adaları ile adından söz ettiren şehirde dünyaca ünlü bir çok festival , kültürel, sportif etkinlikler düzenlenmektedir. Şehir zenginliğiyle bilinmekte ve devasa gökdelenleri görülmeye değer yerlerdir. Okullarda ders olarak okutulması gereken ve Dubai’nin gelişimindeki hız herkesi şaşırtmaktadır. Sahip olduğu turizm olanakları ile dünyanın her yerinden turistleri kendine çekmekte olan Dubai, 1800 lü yıllarda 1200 nüfuslu bir balıkçı köyü iken 1950 yılında bulunan petrol ve petrolün başarılı yönetimin ardından Dünya’nın en önemli noktalarından biri haline gelmeyi başarmıştır. Ülkemizden de bir çok turist gönderilmekte ve Dubai mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir. Devasa Gökdelenleri, En büyük otel ve Alışveriş Merkezlerinin olduğu Dubai özellikle Palmiye Adası görülmeye değer yapay bir adadır. Yapay olduğuna kimsenin inanamadığı ada görülmeden asla gelinmemesi gereken bir yerdir.  Dubai 3 – 4 günlük kültür turları ile de gezme imkanının bulunduğu ya da bireysel olarak gidebileceğiniz bir tatil cennetidir. Vergisiz alışveriş yapılabilmesi ile alışveriş içinde tercih edilen bir şehirdir.

Dubai Gezilecek Yerler - Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Mutlaka Görülmesi Yerler Nereleridir ?

Dubai Gezilecek yerler listesinin başında Dünyanın en yüksek binası olma özelliğine sahip tam 828 metre uzunluğunda 161 katlı Burj Khalifa muhteşem büyüklüğü ve görselliği ile göz kamaştırmaktadır. Binanın 124. Katı sadece turistik amaçlı gözlem katı olarak ayrılmış durumda ve Dubai’ye yüksekten bakmak için yapılmış bir yerdir. Rezervasyon yaptırılarak girilebilecek binada yer bulamama sıkıntısı yaşamak istemeyenler için birkaç gün önceden rezervasyon yapılması tavsiye edilmektedir. Dubai Gezilecek Yerler  Yapay bir şekilde yapılan Palmiye Adaları 2008 yılında açılmıştır.

İncele!  Floransa Gezilecek Yerler

Yapımı 7 yıl süren Palmiye Adasının mutlaka görülmesi gerekir. Üç adadan oluşan adada içinde su parkları, oteller, eğlence mekanları, özel mülkler bulunmaktadır.  Burj El Arab ise dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olarak ünlenmiştir. Dubai mimari yapısının gözler önüne serildiği otelde sadece gezmek amaçlıda turlara katılarak gezilebilir. Atlantis otel içinde bulunan çok büyük Agua Parkında eğlence arayanlar için eşsiz bir alandır. Dubai Gezilecek Yerler arasında Çöl Safarisi başta gelen yerlerden biridir. Turlarla gidilecek çöl safarisinde sabah erken saatlerde ve öğleden sonraları turlara katılarak çölde gezintiye katılına bilir. Yaklaşık 40 dakikalık turlar ile deveye binmek isteyenler çölde deveyle turda atabilir.

Dubai Mal ise dünyanın en büyük alışveriş merkezidir. Dev akvaryumu da içerisinde bulunduran AVM de saatlerce gezilebilmekte ve alışveriş yapılabilmektedir.  El Fahidi Hisarı tarihin pek izlerine rastlanmayan şehirde tarihi bir yapı olarak birkaç tane mimari yapısı bulunan hisarda birde Dubai Müzesi bulunmaktadır. Dubai’nin en eski yapısı olan hisar 1787 yılında yapılmıştır. Dubai’de yer alan en eski yapı olması sebebiyle Dubai müzesi’ ne de ev sahipliği yapmaktadır.  Müze 1971 yılında açılmış ve Dubai yerlilerinin yani Emiratilerin geçmişteki yaşam tarzları sergilenmektedir.  Madinat Jumeirah ise Dubai’nin en güzel yerlerinden birisi olan çarşıda turistik hediyelikler, antika eşyalar, el yapımı ürünler çarşıda bulunmaktadır. Çarşı aynı zamanda sahile de bakmakta sahil tarafında restoran ve kafeler bulunmaktadır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ