Dubai Gezilecek Yerler

Birleşik 7 Arap emirliklerinden biri olan Dubai, turizm olanakları sayesinde dünyanın her yerinden turist çeken yerlerinden birisidir. Dubai Gezilecek Yerler, Gelişimi herkesin etkileneceği kadar dikkat çeken ülke 1800’lü yıllarda 1200 kişilik nüfusuyla yer alan balıkçı köyü olarak bilinirdi. Dubai’de 1950 yılında petrol yataklarının bulunması ve başarılı idari yapısı sayesinde dünyanın en önemli noktalarından birisi olmayı başardı. Her yıl milyonlarca turisti çeken ülkede Türkiye’den de giden turist sayısı çok fazladır. Dubai’nin vergisiz alışveriş yapılan bir yer olması alışveriş bakımından da gidilmesi gereken yerlerden birisi olarak görülüyor. Dubai’de kültür ve deniz turizmi için kültür turlarıyla gidilebileceği gibi kişisel gezi de planlanabilir.

Dubai’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Burj Al Arab; Şehrin simgesi haline gelen ve gezilecek yerler listesinde başı çeken yerlerden biri 7 yıldızlı otelidir. Mimarisiyle dikkat çeken otel Yelken Otel diye biliniyor.

Burj Khalifa; Dubai’nin ve dünyanın en önemli yapılarından biri olan ve yüksekliği 828 metre uzunluğundaki binada mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. 164 katlı binanın içinde oteller, iş merkezleri ve restoranlar bulunuyor. 124. Katta ve 148. Katta seyir teraslarından Dubai manzarası seyredilebiliyor.

The Dubai Mall; 2009 yılında açılan Dünyanın en büyük alışveriş merkezi 635 mağazasıyla hizmet veriyor ve alışveriş için giden turistlerin dikkatini çekiyor.

Dubai Müzesi; 1787 yılında inşa edilen Dubai’nin en eski yapısı özelliğine sahip El Fahidi Hisarı içerisinde yer alan müze 1971 yılında açılmış ve müze içinde Dubai’deki yerlileri Emiratilerin geçmişteki yaşam tarzları sergileniyor. Ülkede petrol öncesi yaşama dair sahneler sunumlarla anlatılıyor.

Palm Jumeirah; Palmiye Adaları adı verilen proje için Dubai kıyı şeridinde denizin doldurulmasıyla yapılmış kara parçası olma özelliğiyle Dubai Gezilecek Yerler arasında en iyilerinden birisidir. Uzaydan bile görülebilen yapay adada 30’a yakın işletme bulunuyor.

İncele!  Amerika Seyahat Rehberi

Jumeirah Camii; Dubainin en güzel camisi olma özelliğine sahip yapı 1975 ve 1978 yılları arasında inşa edilmiş Müslüman olmayanlarında ziyaret edebileceği tek camide haftanın belli günlerinde ziyaretçi kabul ediyor.

Dubai 2016 9838 - Dubai Gezilecek Yerler

Dubai Çeşmesi ve Ünlü Su Parkı

Ther Dubai Fountain; Ses ve müzik gösterisinin yapıldığı en büyük çeşme ünvanına sahip olan yerde yarım saatte bir müzikli ışık gösterisi yapılıyor. Her gösteri sadece birkaç dakika sürse de muhteşem görünümüyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir diyebiliriz. Gece gösterilerinin de oldukça renkli görüntülerin yaşandığı çeşme görsel güzelliği dikkat çekiyor.

Wild Wadi Water Park; Dubai’nin ünlü su parkıdır ve birbirinden güzel havuz ve kaydıraklar su parkında mutlaka görülmesi gereken yerleridir. Deniz tatili ve su eğlencesi için gidenlerin tercih ettiği yerlerden birisidir.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo; The Dubai Mall AVM içinde bulunan dünyanın en büyük akvaryumu özelliğine sahip ve içinde 140 tür ve toplamda 33.000 su canlısı yaşıyor. Alışveriş merkezi gezilirkende görülebilen akvaryum içinde 10 milyon litre su bulunuyor.

Dubai Tarihi Yerleri

Saeed Al Maktoum House; 1912 yıllarında emirliğin yönetimini yapan Maktum ailesine ait ev müze olarak sergileniyor. Müzenin içinde dönemin yaşam tarzının incelenebileceği fotoğraflar, madeni paralar ve çeşitli ögeler yer alıyor.

Heritage And Diving Village; Dubai’de çağlar boyunca yaşanan genel manzaraları sunan yapıda inci avcılığından, balık ağlarının nasıl dokunduğuna ve geleneksel olarak nasıl tekne yapıldığına karşı merakı olanlar için burada görülebilir. Dubai Gezilecek Yerler arasında Deve ve keçi postundan yapılan çadırlar, bölgeye has taş ve kerpiçlerden yapılan evlerde burada bulunuyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ