Dubai Gece Hayatı

Dubai gece hayatı çeşitli şekillerde yaşanır. Burada herşeyi bulmak neredeyse mümkün ama içki konusu biraz farklı. Şöyle ki Dubai’de mekân haricinde içki alamıyorsunuz. Yani sokakta bir şey içmeniz yasak ya da sizin gidip bir yerde alkol almanız ancak Hıristiyan olduğunuzu ispat etmeniz halinde mümkün. İşçi satışı konusunda bu kural turistleri rahatsız ediyor. Eğer siz içki alır da eve giderseniz, bu da yasal değil. Burada içilecek yer var içilmeyecek yer var. İlginç bir anlayış ama Dubai turistleri öncelikle bunu bilmeliler.

Dubai bilindiği üzere Arap Yarım Adasındaki 7 emirliğin birisi. Dubai bu emirliklerin içindeki en kalabalık olanıdır. Dubai alışveriş turizmi için de çok tercih edilmekte olan bir yerdir. Dolayısıyla burada eğlenceler çok hareketli ve coğrafyanın yapısına da hayli uygun olmaktadır. Keyif için buraya hafta sonu gelip, alışveriş yapıp, gece hayatını yaşayıp ülkesine dönen turistlerin de yoğun olduğu bilinmektedir.

Peppermint gece kulubu dubai - Dubai Gece Hayatı

Bu Mekânlara Dikkat

Eğer Dubai’deyseniz, aşağıdaki yerlere gidilmesi ve eğlenilmesi adetten kabul edildiği için mutlaka buraları görmelisiniz. Eğlenmek için her yerin kendine özgü bir havası bulunmaktadır. Dubai’de farklı mekânlar gerçekten farklıdır. Birbirini taklide kaçmayan gece hayatı bu açıdan turistlere farklı ve sıra dış gelmektedir.

  • People by Crystal: Bu mekân Dubai gece hayatına damgasını vuran mekânların başında gelir. Gece kulübü üst üste en iyi gece kulübü unvanını almıştır. Lüks ve ihtişam burada en üst düzeyde yaşanır. Kendinizi şeyh ya da prenses hissetmeniz için burada nefes almanız yeterlidir.
  • The Stables: Burada kokteyller düzenlenir çoğunlukla. Önden aperatiflik bir mekân olarak gidilebilir. İsviçre Alplerindeki tasarımıyla mekân son derece büyüleyicidir.
  • Nasimi: Beach Clup tarzını sevenlerin doldurduğu mekânda her şey tanıdık gelebilir.
  • The Music Room: Burada olmanız için rock ve caz seviyor olmanız gerekir. Her gece canlı performanslarıyla gelenleri çılgın bir eğlence vadeden mekân görülmeye değer.
  • Al Sarap Roofttop: Teras bar keyfini sever misiniz? Burada çok başka bir manzaraya karşı eğlendirileceksiniz. Çünkü manzarada çöl var. Şehre birkaç saatlik mesafede olan mekân sadece bu manzara yüzünden yoğun ziyaretçi alıyor.
İncele!  Endonezya Gece Hayatı

Ne İçmek İsterseniz İçin

Dubai gece hayatında özellikle içilen bir şeyler yok. Dünya alkollü içeceklerinde her ne varsa, burada bulabilir, içebilirsiniz. Mekânlar bu konuda çok başarılı. En küçüğünden en büyüğüne mekânlarda istediğiniz içkiyi en iyi sunumla size getireceklerdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ