Datça Gece Hayatı

Muğla ilçesine bağlı olan Datça, Ege ve Akdeniz’in birbirine dokunduğu noktadaki çok özel cennet köşelerinden biridir. Yakın zamana kadar ulaşım adına yollarının yetersiz olması, bu cennet tatil beldesinin bakir kalmasını sağlamıştır. Hala çok doğal olan Datça’da, dünyaca ünlü Gebekum Kumulu vardır. Buradaki mikroorganizmalar kumları hem yerler hem de kum üretirler. Kumul içinde 85 çeşit bitkiyle 19 kuş türü yaşamaktadır. Datça’da bulunan Gebekum kumulu bu özelliğinden ötürü koruma altına alınmıştır.

Datça gece hayatı bakımından da oldukça organik bir yerdir. Halikarnas Balıkçısı Datça’nın iklimi için ” İnsan Boyutunda ” ifadesini kullanmıştır. İklime palto, yelpaze ya da farklı müdahalelerde bulunmaya gerek olmadığını da bu ifadesine eklemiştir. Datça’da gece eğlencesi de insan boyutundadır. Eğlenmek için her şey vardır ama yorumlamak ya da insanüstü desibellerde savrulmak bu sahillere özgü bir tarz değildir.

Datça’da Nasıl Eğlenilir?

Datça’da eğlenmek için dinlenmek daha ön planda bir kavramdır. Yani evet eğlence elbette vardır ama sadece bir teferruat olarak düşünülmektedir. Asıl amaç Datça turistleri için ruhi ve bedeni dinlencedir. Bundan dolayı da Datça gelenlerine eğlencede aşırılıklar ikram etmez. Datça gece hayatında;

  • Barlar
  • Cafeler
  • Şık restoranlar
  • Mini diskolar
  • Anfi Tiyatro gösterileri

bulunmaktadır. Buralarda mükemmel yaz geceleri yaşanabilir. Çünkü eğlence hayatı Datça’da dalga seslerini bastırmaz ve yoğun ışıklar yıldızlar gizlemez. Denizin yakamozlarına dokunmak istersiniz, çünkü onu fark edecek vaktiniz Datça’da her zaman vardır.

Datça Gece Hayatı tatil.com  - Datça Gece Hayatı

Gece Buralarda Çok Hayat Var

Datça’da herkesin daha fazla gitmeyi tercih ettikleri eğlence yerleri elbette vardır. Bunlar da aşağıda sıralanmaktadır.

Antik Cafe & Bar: Burada dilerseniz alkolsüz bir şeyler de içebilirsiniz. Açık mekânda canlı gitar müziği eşliğinde, çok gürültülü olmayan bir eğlence gecesi anılarınıza bırakabilirsiniz.

İncele!  Dubai Gece Hayatı

Eclipse Bar: Burası desibelin az daha yükseldiği bir mekândır. Haftanın her gecesi canlı müzikle coşan mekânın, gelenlerini eğlendirme garantisi olduğu da bilinmektedir.

Polka Cafe Bar Datça: Kahvaltınızı yapabileceğiniz, geceleri de hem muhabbet hem de dem bulabileceğiniz keyifli bir mekândır.

Bambu Cafe Bar: Adından da anlaşılacağı gibi burada her şey bambudan. Dilerseniz öğleyin atıştırmalıkları da var. Gece hem bir şeyler içip hem de bir şeyler yiyebilirsiniz. Haftanın belirli günleri canlı müzik da bulunan mekân, Datça’nın en eski eğlence noktalarından biri.

Datça gece hayatı, ertesi güne yorulmadan ulaşmanızı sağlar, sizi gerçekten eğlendirir, tüketmez.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ