Como Gölü Gezilecek Yerler

Büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Como Gölü, pek çok bakımdan ziyaretçilerin uğrak mekanı haline gelen bir coğrafyadır. İtalya’nın kuzey tarafında Lombardiya bölgesinde yer alan bu göl, ülkenin en büyük üçüncü gölüdür.

Genel olarak ılıman iklime sahip olan Como Gölü, göl çevresinde daha ılıman hava koşullarına sahiptir. 86.000 kişilik nüfusu ile bölgeden Milano’ya mesafe 45 kilometredir. Genel olarak bölge, Amerikalı ve Avrupalılar tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Hem doğal güzelliklere hem de konfora sahip olan Como Gölü, konaklama bakımından da rahat bir bölgedir.

Hem romantik, hem huzurlu, hem sakin bir tatil arayanlar için eşsiz bir seçenek olmaya aday olan Como Gölü gezilecek yerler arasında , pek çok görülecek doğal güzellik de yer alıyor.

Gezilecek Yerler

Como Şehir Merkezi;

Başlangıç için uygun bir gezi rotası olabilir. Küçük, şirin ve kendi halinde olan bu bölüm, birkaç saat içinde gezinizi tamamlama olanağı sunacak kapasiteye sahip. Küçük ama tarihi bakımdan oldukça zengin bir yer olduğunu da bilmek gerekir. Uzun vakti olan ziyaretçiler, şehir merkezindeki restoranlarda ve tarihi mekanlarda keyifli vakit geçirebilir.

Araçla gidildiğinde de rahatlıkla gezilebilen şehir merkezinin ara sokakları oldukça hoştur. Piazza Cavour, şehir merkezinin en bilinen noktası olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda nüfusun büyük çoğunluğu da bu bölgede yaşıyor. Bir başka ünlü meydan olan Piazza Volta ise, Fontana sokağından sonra karşımıza çıkıyor. Alessandro Volta’nın bir anıtına da ev sahipliği yapan bu bölge, beklentilerinizi karşılayacak niteliklere sahip oluşu ile dikkat çekiyor.

Como Gölü Gezilecek Yerler - Como Gölü Gezilecek Yerler

Como Gölü Gezilecek Yerler

Bellagio;

En pahalı ancak en çok turist çeken bölge olma özelliğini yaşayan yer olarak ifade edilebilecek olan bu bölge, ulaşım yönünden sorun yaşanmadan gidilebilen yerlerden bir tanesi. Ancak yaz aylarında mevcut olan hareketlilik, kış için aynı özelliğe sahip değil. Bellagio, gölün de en güzel seyir yeri aynı zamanda. Bu bölgeye ulaşmak için Menaggio, Varenna ve Como kasabalarında vapurla ulaşım mümkün. Kara yoluyla Como’dan ulaşım yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

İncele!  Barbados Nerede Nasıl Gidilir

Varenna;

Como Gölü gezilecek yerler arasında sakin bir kasaba olma özelliği taşıyor. Bir miktar da otantik havası ila dikkat çekiyor. Çok renkli binalar ve tarihi sokakları ile, özel olarak gidip görmeye değecek bir bölge. Yokuştan sonra manzara çok daha fazla güzelleşiyor ve güzel fotoğraf kareleri ortaya çıkabiliyor. Bu bölgeye ulaşmak için vapur çoğunluk olarak kullanılan ulaşım aracıdır. Aynı zamanda tern ya da araç ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

Como Gölü dahilinde ön plana çıkan bu yerler dışında da güzel bölgeler mevcuttur. Güvenlik önlemleri alınarak göle girilebilir ve burada yüzülebilir. Ancak göl yerine, gölüm hemen yanında yer alan Beach Club tarzı mekanlar çok daha güvenli olacaktır.

Her turistik bölge gibi Como Gölü ve çevresi de elbette popülerliğin getirdiği bir pahalılığa sahip. Ancak yaz sezonu dışında bu bölgede daha uygun bir tatil geçirmeniz mümkün olabilir.

Göl kenarında bisiklet kiralayarak eğlenceli bir gezinti de yapabileceğiniz Como bölgesi, her bakımdan eşsiz manzaraları ile ön plana çıkıyor. Özellikle şehir merkezinde yer alan tarihi binalar ve heykeller, Ortaçağ tarzına sahip ve tarihi hissettiriyor. Elbette ki, ziyaret öncesinde muhakkak detaylı bir araştırma yapılmalı, bölgenin kültürel öğeleri ve yemekleri hakkında fikir sahibi olunmalı. Tatilin tadını çıkarmak için bu bilgilere sahip olmak şart. Como Gölü gezilecek yerler ve çevresi, sizin için çok uygun ve harika bir tatil olanağı olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ