Chicago Gezilecek Yerler

Michigan Gölü’nün kenarında yer alan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzey bölümünde kalan Chicago kenti, “rüzgarın kenti” olarak da anılmaktadır. Chicago gezilecek yerler denildiğinde, Michigan Avonue Caddesi üzerinde şehre ait en iyi restoranlar, alışveriş merkezleri ve eğlence mekanları yer almaktadır. Tarihi dokuya sahip göz alabildiğine uzanan yapılar, Chicago’nun alt kimliğini oluşturmaktadır. Resmi olarak İngilizce konuşulmaktadır ve kentin Kızılderili dönemlerinden bu yana var oluğu da bilinmektedir.

Genel olarak karasal iklimin yaşandığı kentte, kışlar sert ve soğuk geçmektedir. Bu nedenle ziyaretçiler nisan ayından eylül sonuna kadar kenti ziyaret edebilirler. Bu zaman dilimi, tatil için en uygun dönemdir.

Gezilecek Yerler

Downtown; modern dünyanın bir yansıması olarak kabul edilen Chicago kentinde görülmesi gereken muazzam yerlerden birdir. Şehrin merkezi olarak kabul gören bu bölüm, şehrin simgesi haline gelmiştir. Çok katlı gökdelenler burada yer alır ve şehir planlaması büyüleyicidir. Bu bölgede görülmesi gereken yerlerden bir tanesi Chicago Katedrali’dir. Bu, kente ait en önemli ibadethane olma özelliği taşımaktadır. Bunun yanında, 1967 yılında tamamlanan Picasso heykeli de görmeye değer güzelliktedir. Willies Kulesi ve Dört Mevsim mozaiği de kente ait diğer güzel detaylar olarak görülebilir yerler kategorisinde yer almaktadır.

Willes Kulesi, 110 katlı ve 440 metrelik uzunluğu ile dünyanın sayılı gökdelenleri arasında yer alır. Tüm Chicago manzarası, kuleden seyredilebilir.

Lincoln Park; Chicago kentinin bir başka simgesidir ve Chicago gezilecek yerler arasındadır. Güney tarafta yer alan bu park, çok geniş bir eğlence merkezidir aynı zamanda. 20 milyonun üzerinde nüfusa ev sahipliği yapan bu park, yalnızca eğlence merkezlerini değil, plajları ve limanları ile de gözde olan bir yerleşimdir. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde ziyaretçi bakımından en popüler olan ikinci park olma özelliği taşımaktadır. Parkın içinde Lincoln Heykeli, tarih müzesi, doğa parkı ve havuzlar da bulunmaktadır.

İncele!  Kongo Nerede Nasıl Gidilir

 

Chicago Gezilecek Yerler - Chicago Gezilecek Yerler

Chicago Gezilecek Yerler

Navy Pear; huzur ve eğlenceyi bir arada sevenler için uygun bir yer olmasının yanı sıra, Michigan Gölü’nün hemen yanında konumlandırılmıştır. Eski zamanlarda dünyadaki en büyük iskelesi ve limanı olma özelliği taşıyan Navy Pear, günümüzde modern yaşamın bir sembolü haline gelmiştir. Eğlence merkezleri, şık restoranlar ve fast food restoranları, parklar, konser salonu, balo salonu gibi bir ziyarette ihtiyaç duyulan kültürel faaliyetlerin göbeği haline gelmiş durumdadır. Burada bulunan eğlence merkezinde, 45 metre yüksekliği ile dünyanın ilk dönme dolabı da yer almaktadır.  Aynı zamanda Shakespeare tiyatro salonu ile tarihi müze de ilgi çeken detaylar arasında yer alır. Bu bölümde tekne turları da yapılabilmektedir.

Chicago’da yer alan güzellikler ve gezilecek yerler bu kadarla da sınırlı değildir. Genel olarak ön plana çıkan bu yerler dışında kentte görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Bilim ve Endüstri müzesidir. İkinci Dünya Savaşı’nın izlerini taşıyan bu müze, kentteki en ünlü müze olma özelliğine de sahiptir. Buna ek olarak China Town ve Harbor Lighthouse de görülmesi gereken yerler arasında sayılabilir.

Chicago, kalacak yer ve gezme anlamında sorun yaşatmayan Amerika şehirlerinden bir tanesidir. Görsel bakımdan tam bir şölen yaşatan kent, her yıl binlerce ziyaretçi almaktadır. Buna ek olarak kentte yemek kültürü de fazlasıyla gelişmiştir. Gitmeden önce Chicago gezilecek yerler, ünlü yemekler ve konaklama için bilgi edinmek yararlı olacaktır.

Hoş bir tatil ve unutulmaz bir anı yaşamak için, Chicago doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda alışveriş meraklısı olanlar için de bir alışveriş cenneti olan Chicago, bu özelliği ile de beğenilmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ