Budapeşte Gece Hayatı

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tuna Nehri’nin eskiden ayırdı Budin ve Peşte’nin birleştiği bu şehir, tarihi açıdan da son derece büyük güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Günümüzde ise söz konusu şehir içerisinde bulunan eğlence mekanları ve diğer sosyal faaliyetler büyük bir ilgi ile karşılanmaktadır. Bu yazı dahilinde de Budapeşte gece hayatı içerisinde yer alan özelliklerden söz edebilir ve ayrıca şehrin içerdiği özel gece kulüplerinden de detaylı bir şekilde bahsedebiliriz.

Budapeşte Gece Kulüpleri ve Özellikleri

Söz konusu Avrupa şehri içerisinde yer alan gece kulüplerinin son derece fazla sayıda şehir içerisinde bulunduğunu ve bu yönden de sayısız yerli ve yabancı misafiri ağırlayabilen bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu şehir içerisinde bulunan bu gece kulüplerinin hemen hemen tamamı ile son derece kaliteli bir şekilde ve eğlenceli bir şekilde Budapeşte gece hayatı yaşayabilir ve şehrin gece hayatı yapısının tadına varabilirsiniz. Bu bilgileri verdikten sonra da, şehir içerisinde bulunan en ünlü gece kulüplerinden söz edebilir ve bu yönde bilgiler verebiliriz.

szimpla kert gece - Budapeşte Gece Hayatı

Szimpla Kert

Budapeşte içerisinde bulunan ve şehrin orta yerinde konumlanmış olan bu gece kulübü aracılığı ile son derece kolay bir şekilde ve son derece ucuz bir şekilde eğlenebilir ve bu yol ile de Budapeşte şehrinin gece hayatını hissedebilirsiniz. Özel bir takım şovlar, alkol partileri ve bunun gibi faaliyetlerin yer aldığı söz konusu gece kulübü aracılığı ile aynı zamanda her hafta düzenlenen müzik etkinliklerine de katılabilir ve bu şekilde de şehrin gece hayatını yaşayabilirsiniz.

Budin Night Clup

Şehrin yine ortasında bulunan ve son derece kaliteli alkol ürünleri ile tanınan ve eğlence konusunda da en çok tercih edilen bir diğer gece kulübü de Budin clup olarak bilinmektedir. Bu gece kulübü aracılığı ile de yine son derece uygun miktarlar ile eğlenebilir ve yine şehrin gece hayatının tadına son derece kolay bir şekilde varabilirsiniz. Şimdi de Budapeşte gece hayatı içerisinde bulunan faaliyetlerin ucuz mu yoksa pahalı mı olduğu yönünde bilgi verebiliriz.

İncele!  Finlandiya Gece Hayatı

Budapeşte Gece Hayatı Ucuz mu?

0,04 litre Jack Daniel’s viski içeceğinin fiyatı 8 TL ve ayrıca en pahalı viski 14 TL olarak sunulmaktadır. Dolayısı ile de söz konusu şehir içerisinde bulunan alkol fiyatlarının ucuz olduğunu ve bazı yerlerde ortalama bir seviyede olduğunu da söyleyebiliriz.

ZİYARETÇI YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Budapeşte hakkında dedi ki:

    Budapeşte de alternatifleri ararken sitedeki resimlere bakıp birazda gaza geldik 🙂 Budapeşte de bir turkçe rehber bulduk ve alternatif bir tur istedik. Tam anlamiyla harikaydi. Tüm resimdeki yerleri ve Budapeşte nin alternatif sıra dışı mekanlarını iki gün boyunca gezdik. En çok hoşumuza gidende ikinci el dükkanları ve bit pazarıydı. Harika yağlı boya tablo buldum 80 euroya

BİR YORUM YAZ