Birleşik Arap Emirlikleri Vize Nasıl Alınır

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Nasıl Alınır

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Nasıl Alınır, sorusunu dile getirenler, bu durumun cevabını merak etmektedirler. Ülkemize vize uygulayan ülkelerden birisi olan Birleşik Arap Emirlikleri, vize edinmeyi farklı yollar ile gerçekleştirmenize imkan tanımaktadır. Bunun için birtakım yollar mevcuttur.

Hangi Yollarla Vize Alınmaktadır?

Birleşik Arap emirlikleri vize nasıl alınır konusunda birçok farklı yöntem söz konusudur. Bunların başında bae konsolosluğuna giderek başvuru yapmak gelmektedir. Vize alabilmek için bir takım belgelerin de hazırlanması gerekmektedir. bu belgelerin başında da elbette pasaport gelmektedir. Pasaportun yeni olmasında ve süresinin dolmamasında fayda vardır. Ayrıca pasaporttaki fotoğrafın da yeni çekilmiş olması gerekmektedir. eğer böyle bir pasaport sahibi iseniz, pasaport üstünde yer alan fotoğrafı, bir tarayıcı ile taratmanız lazımdır. Daha sonra bu fotoğrafı jpeg formatına çevirmeniz gerekmektedir. çünkü online başvuru sırasında bu fotoğrafın kullanılması lazımdır. Daha sonra da bu fotoğraf ile online başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Birleşik Arap emirlikleri vize nasıl alınır durumunun açıklanması lazımdır. Eğer vize başvurusunda bulunacak kişi bir kadın ise ve evli ise, eşinin durum bilgilerinin de belgelenmesi gerekmektedir. dubai’de nerede konaklanacağı, kaç gün kalınacağı, hangi gün gidip, hangi gün dönüleceği de ayrıntılı bir şekilde konsolosluğa bildirilmelidir. Bae olarak da bilinen Birleşik Arap emirliklerine gitmek isteyenlerin, emirates firması ile seyahat etmesi, vize kolaylığını da beraberinde getirmektedir.

1441441869 bae vizesi vize bae ticari vize bae turistik vize basvuru formu bae konsoloslugu baskonsoloslugu buyukelciligibae vize harci ucreti - Birleşik Arap Emirlikleri Vize Nasıl Alınır

Çünkü bu firma, birleşik Arap emirlikleri devletinin resmi hava yoludur ve bu hava yolu ile yapılacak uçuşlar, kabul edilmektedir. Bunun dışında başka bir havayolu ile yapılacak bae uçuşları için, ülkeye vardığınızda ya da o havayolu şirketinin aracılığı ile vize almanız mümkündür. Bu yüzden Dubai uçak biletinin rezervasyon numarasının ve satın alınan uçak biletinin bir kopyasının, konsolosluğa verilmesi gerekmektedir. Bundan sonrasında ise vize başvurusu değerlendirmeye alınacaktır. Yalnız bilinmesi gereken nokta şudur ki, Birleşik Arap emirlikleri vize nasıl alınır durumu, birçok ülkeye göre oldukça kolaydır. Görüldüğü üzere, bu ülkeye gitmek için çok fazla belge hazırlamaya kesinlikle gerek yoktur.

İncele!  Orlando Gezilecek Yerler

Vize Almak İçin Hangi Yollar Takip Edilmelidir?

Vize almak için birkaç yola başvurabilirsiniz. Bunların başında ise konsolosluk ile yapılacak başvuru süreci gelmektedir. Bu süreç, online olarak, konsolosluğa bağlı olan göç dairesi ile yaşanmaktadır. Online bir şekilde yapılan başvurular ile en geç 72 saat içerisinde size bir cevap gelecektir. Diğer bir yöntem ise emirates hava yolları ile yapılacak başvuru yöntemidir. Birçok kişiye göre en kolay şekilde bae vizesi böyle çıkmaktadır. Hatta emirates, tüm vize işlemlerini bizzat kendisi ve kısa bir sürede halletmektedir.

Ancak bu yöntem ile son üç aya ait ve adınıza kayıtlı olan su, elektrik ve telefon faturasının olması gerekmektedir. fakat bu prosedürün zaman zaman uygulanmadığı da bilinmektedir. Birleşik Arap emirlikleri vize nasıl alınır sorusuna verilecek bir diğer cevap ise Türk Hava Yollarıdır. Thy, sadece yarım gün içerisinde bu vizeyi alabilmektedir. Bu da ülkeye gireceklere kolaylık sağlamaktadır. Başka bir yöntem ise bae’de kalınacak olan bir otele rezervasyon yaptırmaktır. Bu durumda da rezervasyonu kabul eden otel, sizin adınıza vize alacaktır. Vize ücreti 370 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Emirates ile yapılan uçuşlarda, 96 saatlik vize için ise 45 Dolar ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca son olarak bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. 25 yaş altında olan kadınların, ülkeye tek başlarına girişlerinde genellikle sorun çıkmaktadır. 25 yaşını doldurmamış olan ve ülkeye tek başına girmek isteyenlere vize verilmemektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ