Berlin Seyahat Rehberi

Berlin Seyahat Rehberi

Berlin seyahat rehberi olarak hazırladığımız yazımızda Berlin’e nasıl gidilir, nereleri gezilir gibi soruların cevabını bulabilirsiniz. Berlin en meşhur Avrupa şehirlerinden biridir. Almanya’nın en ünlü şehirlerinden olan Berlin’de çok sayıda Türk bulunmaktadır. Bu nedenle yabancılık çekmeyeceğiniz bir şehirdir. Kolaylıkla rastlayabileceğiniz Türklere yol sorabilir onlardan yardım alabilirsiniz. Bu nedenle gidip gezmekten keyif alabileceğiniz bir şehirdir.

Berlin’e Nasıl Gidilir?

Berlin’e gitmek için Schengen vizesi sahibi olmanız gerekir. Bunun nedeni Almanya’nın bir Avrupa Birliği ülkesi olması ve Schengen Anlaşmasına tabi olmasıdır. Bu nedenle Almanya vize ile gidilecek Avrupa ülkelerinden biridir. Doğal olarak Berlin seyahatiniz için de Schengen vizesine ihtiyacınız var. Umumi pasaport sahibi vatandaşların vize alması gerekmektedir.

Vizesiz Gidebilenler: Berlin’e vizesiz gidebilecek olanlar gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleridir. Özellikle yeşil ya da hususi pasaport diye bilinen pasaportun alanı çok geniştir. Bu üç pasaportun sahipleri genelde devlet görevlileri ve sık sık yurt dışına çıkan kişilerdir. Bu kişiler için 90 günlük bir seyahat süresi tanınıyor. Bu kişiler herhangi bir vize şartı olmaksızın gerektiğinde Schengen ya da Avrupa ülkelerine kendilerine verilen gün sayısı içinde gidip dönebilirler.

the most beautiful places in berlin - Berlin Seyahat Rehberi

Berlin Gezilecek Yerler Nelerdir?

Almanya en popüler Avrupa ülkelerinden biridir. Özellikle Türklerin yoğun olduğu bir ülkedir. Hem bu bakımdan hem de doğal, tarihi birçok güzelliği nedeniyle pek çok kişinin hayali durumundadır. Berlin seyahat rehberi size bu konuda yardımcı olmak adına hazırlanmıştır.

Berlin’e gitmek için doğru zamanın ne zaman olduğunu da merak ediyor olabilirsiniz. Kendi ülkemizden yola çıkarak en uygun zamanın yaz mevsimi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yazın bile hava sıcaklığı 24 25’lerde dolaşacağı için diğer mevsimlerde yanınıza uygun kıyafet almanız gerekecektir. Kuzeyde kaldığı için tüm yıl boyunca hava sıcaklıklarının düşük olduğu gözlenmektedir.

İncele!  Katarda Gezilecek Yerler

Berlin Seyahat Rehberi

Brandenburg Kapısı: Burası Berlin gezinizin başlangıç noktası olmalıdır. Çünkü en merkezî noktada bulunuyor. Yıl içinde pek çok kutlama ve eğlence burada yapılıyor.

Alexanderplatz: Burası Berlin’in en meşhur meydanı. Aynı zamanda merkezî bir konumda bulunuyor.

Reichstag: Burası Berlin’deki parlamento binası. Buraya gitmek için sebebiniz yapının tepesindeki camdan yapılma kubbe olacaktır. Buradan şehir manzarasını seyredebilirsiniz. Bu cam kubbeye gelen ışık aynaların da etkisiyle binanın içine veriliyor. Ayrıca Hitler’in buraya hiç girmediği de biliniyor. Burası yoğun turist akınına uğrayan bir yer. Önceden rezervasyon yaptırılabiliyor.

Museum İsland: Berlin seyahat rehberinde sıra müze gezisine geldi. Burası bir müze adasıdır. Ama merkezî bir konumdadır. Spree Nehri üzerinde bulunmaktadır. 5 adet müzenin bir arada toplanmasıyla oluşturulmuş bir adacıktır. Böylelikle müze geziniz, kültür geziniz için tek seferde 5 adet müzeyi gezmiş olacaksınız. Bu gezginler için büyük bir avantajdır.

Bergama Müzesi: Bergama Müzesi ya da orijinal adıyla Pergamonmuseum olarak da adlandırabiliriz. Üç bölümden ve üç farklı koleksiyondan oluşan bir müzedir. Üç farklı dönemi ayrı ayrı ele alması da önemlidir. Eski Yakın Doğu Müzesi, Klasik Antik Çağ Müzesi, İslam Sanatı Müzesi olmak üzere bu üç farklı koleksiyonu ziyaret edebilirsiniz. Bu müzede kültürümüze ait pek çok unsuru bulabilirsiniz. Ayrıca Türkçe seçeneğinin de bulunması daha kolay gezinti yapmanızı sağlayacaktır.

East Side Galery: Berlin seyahat rehberi içinde en önemli yerlerden biridir. Gidip de görmeden gelmemeniz gereken ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir galeridir. 1990’larda çok sayıda sanatçı Berlin Duvarı üzerine resimler yapmış. Bu duvar resimleri pek çok turistin ilgisini çekmektedir.

Berlin’e gittiğinizde görmeniz gereken en önemli yerler yukarıda sıralanmıştır. Aslında daha pek çok yer adı saymak mümkün. Ama bu mekânlar ilk sıralara koymanız gereken yerler olarak verilmiştir.

İncele!  Schengen Vize Nasıl Alınır

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ