Berlin Gezilecek Yerler

Berlin Gezilecek Yerler

Berlin Gezilecek Yerler olarak Almanya’nın Berlin şehri “Avrupa’nın Türkiye Ayağı” olarak bilinen bir şehirdir. Berlin Tarihi yapıları, müzeleri, geniş caddeleri ve temiz havasıyla içinden nehir geçen ve gezilecek bir çok noktası bulunan şehir gezmeyi sevenlerin ve her ne sebeple olursa olsun orada olanlar için beğenilecek bir şehirdir. Ulaşım rahatlığı sağlayan metroları ve gece hayatının eğlenceli oluşuyla gezilecek şehirlerden birisidir.

Berlin’deki Türk sayısının fazla olması sebebiyle gezdiğiniz her yerde Türkçe konuşabilen ve soru sorabileceğiniz Türklerin oluşu Berlin’de yabancılık çektirmeyecektir. Berlin gezisinin 3-4 gün gibi bir zamana ihtiyacı bulunmakta bir gün içinde gezilebilecek kadar küçük bir şehir değildir. Berlin’e yazın gidilmesi gezginlere tavsiye edilmektedir. Yaz sıcaklığının 23-24 derece bir sıcaklıkta olması ve bunaltıcı bir havaya sahip olmaması bakımından yazları gezilmek için uygun bir yerdir. Turistik yerlerinin yanı sıra parkları ve meydanlarının gezilmesi tavsiye edilmektedir.

Berlin Gezilecek Yerler - Berlin Gezilecek Yerler

Berlin Gezilecek Yerler

Berlin Sanat Müzeleri Nerededir ?

Berlin’in simgesi Branderburg Kapısı şehrin en çok turist çeken yerlerinden birisidir. Yılbaşı kutlamaları, dev şehir etkinliklerinin yapıldığı yer  Berlin Gezilecek Yerler olarak tavsiye edilmektedir.  Reichstag parlemonto binası tepesinde bulunan cam kubbe ve binanın yapısı gereği görülmesi gereken yerler olarak düşünülebilir. Şehir manzarasını izleyebileceğiniz cam kubbe gezginlerin dikkatini çekecektir. Cam kubbeye çıkmak için önceden rezervasyon yapılması gerekmekte çünkü turist sayısı epey fazla olan yere randevulu giriş yapılabilmektedir.

Alexanderplatz şehrin en bilinen ve merkezi noktasıdır. Tepesinde Tv kulesi bulunan meydanda sokak satıcıları ve dükkanlarda bulunmaktadır. Berliner Dom katedrali büyük ve etkileyici yapısıyla dikkat çekmekte ve gidilmesi gerekir. İçerisinde bulunan merdivenlerden çıkıldığında Berlin Manzarasının doyasıya izleneceği bir yer olarak tavsiye edilmektedir. Museum İsland müze adası, Berlin’in ortasında bir yerde Spree nehri üzerinde 5 adet müzeden oluşan küçük bir adadır. Müze adasının içinde Bode-Museum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie, Altes Museum gibi müzeleri gezilebilir yerlerdir. Pergamonmuseum burası Bergama Müzesidir. İçerisi 3 bölümden oluşmakta olan müzede klasik antik çağlar koleksiyonu, Eski yakın doğu müzesi, ve İslam sanatı müzesi gibi bölümlerden oluşmakta, türlü çeşit kalıntıları bulunması ve etkileyici Zeus Sunağı ihtişamıyla etkileyici yerlerden birisidir.

İncele!  İstanbul Anadolu Yakası Gezilecek Yerler

En Ünlü Meydanları ve Parkları Hangileridir ?

Checkpoint Charlie Doğu ve Batı Berlin geçiş noktasıdır. Savaş yıllarında kontrol noktası olarak kullanılan yerde bir çok görseli bir arada görmek mümkündür. East Side Gallery Berlin Gezilecek Yerler arasında yer alan sanat galerisi sanat severlerin ilgisini çekebilecek duvar resimleriyle 1,3 km lik alanda 100’ün üzerinde sanatçı tarafından yapılan resimleri görebilmek mümkündür.  Berlin’in en ünlü meydanlarından biri Postdamer Platz meydanıdır. Sokak performanslarının ve açık alan sergilerinin bulunduğu meydanda Berlin duvarı parçaları da bulunmaktadır.

Sony Center meydanında film müzesi ve bir çok restoran bulunmaktadır.  Savaşta hayatını kaybeden Yahudilere adanan Holocaust Memorial  anıtı etkileyici bir yapıt olarak günün herhangi bir saatinde gidilebilecek bir yerdir. Bu anıt 19.000 metrekarelik alana yayılmıştır. Kaiser Wilhelm Gedachtniskirche yani Yıkık Kilise 2. Dünya Savaşında tepesi zarar görmüş ve o haliyle yıkık kilise şeklinde kalmıştır. Kreuzber ise küçük Türkiye olarak anlatılabilir ve şehrin gelişmekte olan bir bölgesidir. Merkeze 30 Km uzaklıkta Nazi Kampı herkesin etkileneceği bir yer olarak mutlaka gezginlerin uğraması gereken bir yerdir. Şehrin En büyük parkı Tiergarten her mevsim ayrı güzelliğin yaşandığı park mutlaka tavsiye edilen bir park olarak herkesin beğenebileceği bir yer olarak Berlin Gezilecek Yerler den birisidir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ