Bebekle Yurtdışı Seyahat

Türkiye’de Bebekle yurtdışı seyahat sürecine başlayabilmek için klasik işlemlerin yapılması gerekiyor. Tüm pasaport ve vize işlemlerinin tıpa tıp aynısının gerçekleştirilmesi gerektiği için, bebekle yurtdışına çıkmak isteyenlerin bu süreçte kendi pasaportlarını ve vizelerini yenileyebilmelerine de imkan tanınabiliyor. Sürekli olarak civar ülkelerde veya Avrupa genelinde gezeceğiniz bir işiniz veya hayatınız varsa, buna bağlı olarak da tüm yurtdışı gezilerinizi düzenleyebilirsiniz.

Bebekle Yurtdışına Nasıl Çıkılır?

Birkaç yıl içerisinde oldukça hızlı bir şekilde arttırılan vizesiz seyahat imkanları, yurtdışına çıkmak isteyen herkesin çok daha kolay gidiş dönüş yapabilmesine imkan tanıyor. İçerisinde bulunduğumuz dönemde Bebekle yurtdışı seyahatinin yapılması, ailenin ülkeye bağlı olarak bazı zorluklarla karşı karşıya kalmasına neden olabiliyor. Çocuklar ve aileler için yapılan çalışmalarda an itibariyle vize, sigorta, pasaport, gidiş nedeni ve izin belgesi gibi durumların aynı özelliklere bağlı olarak yeniden düzenlendiği görülebilir.

Bebekle Yurtdışı Seyahati İçin Ne Gerekli?

Türkiye’de Bebekle yurtdışı seyahatinin gerçekleştirilebilmesi için, yetişkinlerdeki gibi bir randevu almak gerekiyor. Randevuyu pasaport şube müdürlüğünün açık olduğu gün ve saat aralıklarında alacağınız için, ortalama 10 ila 15 gün sonraya belirlenebilecek saatte işlemlere başlanabiliyor. Bebeğin de randevuya gitmeden önce pasaport ve defter harcının belirtilen banka numarasına yatırılması gerekiyor. Daha sonra biyometrik fotoğraflar çekilmeli ve randevu sırasında hem anne hem de baba hazır bulunmalıdır. Eğer eşler birbirinden ayrıysa, bu durumda noterden muvafakat belgesini alabilirsiniz. Bu belgenin gerekli görüldüğü durumlarda alındığı taktirde işlem, bebeğin nüfus cüzdanının da yanında olmasıyla birlikte rahatlıkla tamamlanabilecektir.

images 9 - Bebekle Yurtdışı Seyahat

Bebekle Yurtdışına Çıkma Prosedürleri

Bebekle çıkılacak olan yurtdışı gezilerinde ailenin hangi ferdiyle birlikte çıkılıyorsa, aynı amaç ve aynı adres verilmek durumundadır. Bebeğin farklı bir adreste veya şehirde bulunacağı belirtilerek, ebeveynlerin de farklı şehirlerde bulunacağının belirtilmesi çoğu zaman işleri zora sokacaktır. Yurtdışına çıkmadan önce, hangi ülkelere ne kadar süreyle gideceğinizi belirlemelisiniz. Schengen’e dahil olan ülkelere gitmek isterseniz, pasaportu aldıktan sonra gideceğiniz ülkeden bir randevu almanız gerekiyor. Randevunun alınabilmesi için konsolosluklar değil, aracı kurumlarla işlemlerinizi sonuçlandırabilirsiniz. Bebeğin belgeleriyle yetişkinin belgeleri neredeyse tamamen aynı olduğu için, sigorta işlemi ve birçok belgeyi de aynı maliyetlerle sonuçlandırabilirsiniz.

İncele!  Yurtdışı Seyahat Sigortası İş Bankası

Yurtdışı Seyahati İçin Gidilebilecek Yerler

Yurtdışına gitmek için gerekli olan işlemler tamamen aileler tarafından çocuğun da ailenin bir ferdi olduğunun gösterileceği şekilde tamamlanması gerekiyor. Yetişkin biretlerle kıyaslandığında bebekler, yurtdışında her türlü vizeden çok daha rahat bir şekilde yararlanabiliyorlar. Bebekle yurtdışı seyahat sürecinin başlatılabilmesi amacıyla herhangi bir vizeli ülkeyi tercih ederseniz, yapacağınız vize başvurusunda mutlaka aynı amacı belirtmeniz gerekecektir. Aynı amacın belirtildiği ve gerekli bilgilendirmenin yapıldığı taktirde çok büyük bir olasılıkla herhangi bir sorun çıkmadan seyahatinize başlayabilirsiniz. Yurtdışına çıkmadan önce mutlaka gerekli görülen belgeleri tamamladığınızdan emin olmalı ve emniyet müdürlüğü de dahil olmak üzere, pasaport şubede bu belgeleri yanınızda bulundurmalısınız.

Bebekle Gidilebilecek En Eğlenceli Ülkeler

Bebekle seyahatin en eğlenceli yanlarından bir tanesi, ailenin her ferdinin rahatlıkla eğlenebileceği onlarca ülke ve şehir bulunmasıdır. Bu güne kadar sürekli olarak vize başvurusu gerekli görülen ülkelerde, yeni dönemde talep süreci çok daha kolay bir şekilde sonuçlandırılabiliyor. Bebekle yurtdışı seyahat araştırmalarınızı sadece Avrupa çapında değil, Kuzey ve Güney Amerika da dahil olmak üzere birçok bölgede yapabilirsiniz. Eğer bölgesel bir gezi düzenlemek isterseniz Orta Afrika ülkelerini, farklı kültürleri keşfetmek isterseniz de Asya ülkelerini tercih edebilirsiniz. Bu ülkeler için belirlenen prosedürlerin birbirinden bir miktar daha farklı maliyetleri olabiliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ