Barbados Nerede Nasıl Gidilir

15 Kasım 2016

Barbados Nerede Nasıl Gidilir

Barbados Nerede Nasıl Gidilir Amerika kıtası ülkelerinden birisi olan Barbados, Güney Amerika kıtasında, kıtaya birleşik bir şekilde bulunmaktadır. Barbados ülkesi, Güney Karayipler bölgesine uzanmaktadır. Bununla birlikte, Karayip Antil Adaları zinciri içerisinde de bulunmaktadır. Atlas Okyanusu’nun batısında bulunan Barbados, Rüzgâr Üstü Adalarının da 160 km doğusunda yer almaktadır.

Nüfusu

Orta Amerika bölgesinde bağımsız bir ada ülkesi konumunda yer alan Barbados’un nüfus yoğunluğu ise, 284,589 kişi olarak yapılan sayımda ölçülmüştür.

Önemli Şehirleri

Barbados Adasının önemli şehirleri içerisinde, sadece 1 tane şehir ön plana çıkmaktadır. Barbados nerede Nasıl gidilir İsimli bir yapılan gezi rehberi çalışması için, bu şehrin önemi vardır. Barbados’un en önemli şehri, Bridge Town’dur. Bridge Town, ülkenin başkenti konumunda yer almaktadır. Carlisle Körfezi kıyılarında kurulmuştur. Kıyı şehri olmasından dolayı, Karayip bölgesi içerisinde yer alan en önemli finans merkezlerinden birisidir.

Din ve Konuşulan Dil

Bir ada ülkesi olan Barbados da, çoğunluklu olarak İngilizce konuşulmaktadır. Ülkenin %76 ile %77 oranları arasında bir Protestan Hristiyanları, %4 oranında Roma Katolikleri ve %17 oranında hiçbir dini inancı olmayan kesim yer almaktadır. Geriye kalan %12’lik kısımda ise, diğer dinlere mensup insanlar bulunmaktadır.

Barbados Nerede Nasıl Gidilir - Barbados Nerede Nasıl Gidilir

İklimi Nasıldır? Ne Zaman Gidilir?

Barbados adasının iklim özellikleri bakıldığında, adada her zaman güneşin olduğu görülmektedir. Adada yaz mevsimleri, çok sıcak geçebilmektedir. Bu sebeple, insanlar serinlemek için sürekli olarak denize girmektedirler. Kışın ise, hava yaza oranla serindir ve bazen zaman zaman kar yağışı da olabilmektedir. Bu iklimsel koşullara sahip olan Barbados adasına gitmek için, Ocak ile Haziran ayları arasında bir gezi tercihi yapılabilir.

Gezilecek Yerler

Barbados nerede Nasıl gidilir Adı ile yapılan rehber araştırmalarında, Barbados ada ülkesinin gezilecek yerleri bir hayli önem taşımaktadır. Ülkede, dikkat çekici özelliklerde gezilecek yerler bulunabilmektedir. Bu gezilecek yerler ise şunlardır:

  • Hunte’s Gardens isimli ünlü bir bahçe,
  • Bottom Bay,
  • Rockley Beach,
  • Dover Beach,
  • Apes Hill Golf Club,
  • Harrison’s Cave Mağarası,
  • Jewish Synagoge Müzesi.
İncele!  Türkiyeden Rusyaya nasıl vize alınır

Tarihi Yerler

Barbados Adasının gezilecek yerleri içerisinde tarihi mekânlarda bulunmaktadır. Ancak, bu tarihi mekânlar içerisinde sadece bir yer bulunmaktadır. O da, Jewish Synagoge Müzesidir.

Gece Hayatı

Ada ülkesi olan Barbados da gece hayatı genel olarak, barlar ve gece kulüpleri ile geçmektedir. Ülkede St. Lawrance Gap Sokağında yol boyunca sıralanmış olan ve ülkede bulunan her kişinin müzik zevkine uyabilecek barlar mevcuttur. Ayrıca, Barbados Adası’nın en iyi ve en büyük gece kulüpleri Bridge Town içerisinde bulunmaktadır. Bridge Town’da yer alan gece kulüpleri ise, Harbour Lights, Club Extreme ve Boatyard isimli kulüplerdir.

Ne Yenir? Ne İçilir?

Barbados nerede Nasıl gidilir Adı ile Barbados Adası’na gidecek olan kişilere bir yardımcı amacı ile hazırlanacak rehber içerisinde, ülkenin yeme ve içme kültürü de pek tabi yer almalıdır. Barbados’a gidecek olanların ülkede en çok tüketilen ve oldukça meşhur olan bir sandviç bulunmaktadır. Bu sandviçin ismi, uçan balıktır. Bu uçan balık sandviçini Barbados’a gittiğinizde mutlaka yemelisiniz. Ayrıca yine balık ile yapılan ve içerisinde Ailoi soslu olan isli balık, ülkedeki insanlar tarafından sıkça tüketilmekte olan yiyeceklerdendir.

Nasıl Gidilir?

Barbados Adası için hazırlanacak bir turistik gezi rehberinde, Barbados nerede Nasıl gidilir Cümleleri ile çeşitli sorular sorularak, insanlara bilgiler verilmektedir. Barbados ile ilgili her şeyin öğrenildikten sonra geriye kalan tek şey, Barbados’a nasıl gidileceğidir. Barbados’a Türkiye’den ne yazık ki tek seferli bir uçuş yoktur. İngiltere üzerinden yapacağınız aktarmalı uçuşlar ile Barbados’a ulaşmanız mümkündür.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ