Bahreyn Nerede Nasıl Gidilir

15 Kasım 2016

Bahreyn Nerede Nasıl Gidilir

Bahreyn Nerede Nasıl Gidilir Bahreyn, ya da resmi adı ile Bahreyn Krallığı Asya kıtasında Basra Körfezinde yer almakta olan bir ada ülkesidir. Bahreyn, Arapçada Memleketü’l – Bahreyn olarak geçmektedir. Güneydoğu bölgesinde Katara, batı bölgesinde de Suudi Arabistan ile ülke komşuluğu yapmaktadır. Bahreyn, Arapça bir kelimedir ve iki denizin arasında anlamına gelmektedir.

Nüfusu

Bahreyn ada ülkesinin nüfusu, 2014 yılı itibari ile 1,2 milyon kişi insana ulaşmıştır. Ülke nüfusunun önemli bir kısmını, ticari sebepler ile ülkeye gelen yabancı kişiler oluşturmaktadır. Türkiye’den de birçok işçi, çalışmak amacı ile Bahreyn’e yerleşmiştir.

Önemli Şehirleri

Bahreyn’e turistik bir gezi yapacak olan kişiler, Bahreyn nerede Nasıl gidilir İsmi ile yapmış oldukları bilgi edinme işlemlerinde, Bahreyn’in önemli şehirlerini de öğrenmektedirler. Bahreyn’in iki önemli şehri bulunmaktadır. Bahreyn’de yer alan iki önemli şehir şunlardır:

  • Manama -> Ülkenin en büyük ve başkenti olan Manama, Bahreyn ada ülkesinin en büyük adasıdır.
  • Muharrak -> Ülkenin diğer en büyük şehirlerinden olan Muharrak, El – Muharrak adasının üzerinde bulunmaktadır.

Din ve Konuşulan Dil

Asya’da yer almakta olan Bahreyn ada ülkesinin resmi konuşma ve yazışma dili, Arapçadır. Ancak, yurt dışından çokça ziyaret edilmesinden dolayı, diğer ülkelerin dilleri de yaygın olarak konuşulmaktadır. İngilizce bilerek Bahreyn’e giderseniz, hiçbir şekilde zorluk çekmezsiniz. Bahreyn’in büyük bir çoğunluğunu Şii Müslümanı olan insanlar oluşturmaktadır. Sünni Müslümanların sayısı da bir hayli fazladır.

İklimi Nasıldır? / Ne Zaman Gidilir?

Bahreyn’e turistik bir gezi yapmayı düşünen kişiler, bu turistik geziyi yapmadan önce Bahreyn nerede Nasıl gidilir Soruları ile Bahreyn hakkında bilgi almak istemektedirler. Bu sebeple de, Bahreyn’in iklimi merak edilen sorular içerisinde bulunmaktadır. Bahreyn’in iklimi, denizden ve ülkenin yakınında bulunan Suudi Arabistan’dan gelen sıcaklar ile oluşmaktadır. Yani, nemli ve yüksek derecede sıcaklıklar ülkede bulunmaktadır. Ancak, kış ayları yaz aylarına göre, daha serin geçmekte ve zaman zaman yağışlar olabilmektedir.

İncele!  Norveç Nerede Nasıl Gidilir

bahreyne nasil gidilir 646x340 - Bahreyn Nerede Nasıl Gidilir

Gezilecek Yerler

Bahreyn ada ülkesi olduğundan dolayı, çok büyük bir yüzölçümüne sahip olmayan bir ülkedir. Takımada ülkesi olan Bahreyn’de diğer adalara gitmek istediğinizde, bunu adalar arası kurulan köprüler ile rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ticari faaliyetlerin yüksek oranda olduğu Bahreyn’de özellikle lüks mekânlar çoğunluktadır. Bundan dolayı da, alışveriş merkezleri, iş merkezleri ve dev boyuttaki gökdelenler, Bahreyn’in ihtişamlı yerleridir.

Tarihi Yerler

Bir ülkeye yapılan gezi faaliyetlerinde önemli aktivitelerden biri, o ülkenin tarihi yerlerini de ziyaret etmektir. Bu sebeple, Bahreyn nerede Nasıl gidilir Gezi konusunda, Bahreyn’in tarihi yerleri önem taşımaktadır. Bahreyn’de yer alan tarihi mekânlar şunlardır:

  • Manama El – Fatih Camisi,
  • Petrol Müzesi,
  • Bahreyn Kalesi,
  • İnci Çıkarma Müzesi,
  • Bahreyn Ulusal Müzesi,
  • Kraliyet Mezarları,
  • Ö. 2 ya da 3. Yüzyıllara ait olan Barbar Tapınağı.

Gece Hayatı

Bahreyn’de her ne kadar muhafazakâr bir yaşam biçimi olsa da, ülkede eğlenmek isteyen insanlar için çeşitli mekânlar bulunabilmektedir. Bu mekânlardan en önemlisi ve Bahreyn gece hayatını oluşturan en önemli mekân, Exhibition Road gece kulübüdür.

Ne Yenir? Ne İçilir?

Bahreyn’de yeme ve içme konularında çeşitli seçenekler mevcuttur. Tatlı bir pilav çeşidi olan Muhammar, et yemekleri seçenekleri arasında yer alan Ghoozi, Shawarma, balık türleri olarak da, Chanacad ve Hamour tüketilen yiyeceklerdir. İçecek için ise, kahve evlerine gidilebilmektedir.

Nasıl Gidilir?

Gidilmek istenen Bahreyn hakkında her türlü bilgi toplama işleminden sonra, Bahreyn Nerede Nasıl Gidilir Gezi konusunun en önemli yerine gelinmiştir. O da, Bahreyn’e nasıl gidileceğidir. Bahreyn’e Türkiye’den direkt bir şekilde yapılabilen ve 3,5 saat süren uçuşlar ile gidilebilmektedir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ