Bahamalar Nerede Nasıl Gidilir

15 Kasım 2016

Bahamalar Nerede Nasıl Gidilir

Bahamalar Nerede Nasıl Gidilir Batı Hint Adalarının kuzey ve kuzey doğu sınırlarını oluşturan takımada olan Bahamalar, aynı zamanda bir ülkedir. Bahamalar, Amerika ülkelerinden biridir. Amerika Birleşik Devletlerinin Florida eyaletinin güney doğu kıyısı açıklarında bulunur. Küba ile Haiti ve Dominik Cumhuriyetlerinin de kuzeyinde yer almaktadır.

Nüfusu

Bahamaların toplam nüfusu, en son yapılan 2014 tahmini nüfus sayım işlemlerinden sonra, 321,834 olarak belirlenmiştir.

Önemli Şehirleri

Bahamalar ülkesi, bir takımada olduğundan dolayı, ülkenin şehirlerini de yine adalar oluşturmaktadır. Bu sebeple, Bahamaların şehirleri yoktur, adaları vardır. Bahamaların en önemli adaları şunlardır:

  • Bahamaların en önemli adası, başkentidir. Başkenti ise, New Providence’de bulunan Nassau adasıdır.
  • Bahamalar takımadalarının Nassau’dan sonraki en önemli adaları ise, Eleuthera, Büyük Bahama ve Andros’dur.

Din ve Konuşulan Dil

Bahamalar takımadasında yaşamakta olan insanlar ve yerleşik düzendekiler genel olarak Bahama aksanı ile İngilizce konuşmaktadır. Bahamalar takımada ülkesinin resmi dili de, İngilizcedir. Bahamalar takımadasında, din olarak Hristiyanlık dini inancı bulunmaktadır. Hristiyanlık mezheplerinden olan, Protestanlık ise ülkenin büyük bir çoğunluğunda bulunmaktadır.

Bahamalar Nerede Nasıl Gidilir1 - Bahamalar Nerede Nasıl Gidilir

İklimi Nasıldır? Ne Zaman Gidilir?

Bahamalar takımadasına gitmek için, Bahamalar nerede Nasıl gidilir İsimli internet sorgusu ile Bahamalar hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, Bahamaların iklimsel özelliklerini çok merak etmektedirler. Bahamalar takımadası ülkesinde, tipik olarak astropikal iklim hakimdir. Bu sebeple de, Bahamalara senenin 12 ayı içerisinde de gidilebilmektedir. Ancak, bu 12 ay içerisinde özellikle yaz aylarında, daha çok ziyaret edilmektedir.

Gezilecek Yerler

Bahamalar takımadası ülkesi için yapılmakta olan Bahamalar nerede Nasıl gidilir Araştırması ile Bahamalar hakkında birçok bilgiye erişilebilmektedir. Bu bilgilerden biride, Bahamalarda gezilebilecek yerlerdir.

Nassau’da yer alan şehrin batısında bulunan Ardastra Bahçeleri, ender rastlanılmakta olan bitkileri ile ziyaret edilebilecek yerler arasında yer alabilmektedir. Nassau’da ayrıca, kalede bulunmaktadır ve ziyaret edilmesi gereken yerler listesine alınmalıdır. Ülkede bulunan lüks oteller ve muhteşem kumsallar ile Bahamalarda gezilebilecek ve gezme sırasında da tatil yapılacak en önemli yerler arasında bulunmaktadır.

İncele!  Kırgızistan nerede Nasıl gidilir

Tarihi Yerler

Bahamalar takımadasının başkenti olan Nassau’da, Nassau Kalesi bulunmaktadır ve Nassau Kalesi, ülkenin gezilebilecek en önemli tarihi yeridir. Gezilebilecek diğer tarihi yerler içerisinde ise, The Cloisters, Cathedral ve Christ Church bulunmaktadır.

Gece Hayatı

Bahamalar nerede Nasıl gidilir Amacı ile yapılmış olan araştırmalarda, Bahamalardaki gece hayatı da oldukça fazla bir şekilde merak edilmektedir. Bu sebeple, hem gezi hem de tatil amacı ile Bahamalara giden kişiler, gece hayatını da deneyimlemeden gelmek istememektedirler. Bahamalar bir takımada ülkesi olduğundan dolayı, tatil sektörü oldukça gelişmiştir ve bundan dolayı da, gece hayatı da oldukça iyi seviyelerdedir. Geceleri müzik eşliğinde yapılan yat turları ve Karayip Denizi ile birlikte muhteşem manzaralar eşliğinde sahilde geçirilen vakitler, gece hayatını oluşturan unsurlardır.

Ne Yenir? Ne İçilir?

Bahamalar ülkesi, özellikle içkileri ile ünlü olan bir ülkedir. Ülkede bulunan Rom ve Rom kokteylleri, Bahamalara giden herkesin denemesi gereken içkilerdendir. Ada ülkesi olduğundan dolayı da, deniz canlıları yiyecek işlerinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Kabuklu deniz canlıları, Bahamalardaki önemli yiyeceklerdendir. Rom keki ve Fish Fry ülkede çokça tüketilen yiyeceklerdendir.

Nasıl Gidilir?

Bahamalar takımada ülkesi ile ilgili araştırma yapan ve bu araştırmayı Bahamalar nerede Nasıl gidilir Soruları ile yapan kişilerin bilmek istediği en önemli şeyler, Bahamalara nasıl gidileceğidir. Bahamalara Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul üzerinden ya İngiltere aktarmalı olarak yâda Miami aktarmalı olarak, Bahamalara gidilebilmektedir. Aktarma ile yapılan bu uçuş yolculuğu, yaklaşık olarak 13 saat sürmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ