Atina Seyahat Rehberi

Atina Seyahat Rehberi

Atina Seyahat Rehberi hakkındaki bu makalemizde eğer Atina ya gitmek isteyen bir kişi iseniz bu makalemizi okumanız oldukça önemli olacaktır. Atina ya gitmeden önce ilk olarak Atina hakkında bir bilgiye sahip olmanız sizin adınıza çok önemli bir hal alacaktır.

Atina Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Atina Yunanistan ülkesinin başkentidir ve ayrıca en önemli ve en büyük şehridir. 3400 yıllık kayıtlı bir tarihi olan bu şehir bu bakımdan dünyadaki en eski yerleşim bölgelerinden de birisi konumundadır. Yunanistanın en önemli limanı olan Pire limanı Atina da yer almaktadır. Eskiden batı kültürünün doğmuş olduğu ve en büyük zirvesinde yer aldığı sıralarda bu medeniyetin merkezi de Atina olmuştur. Bu neden ile Atina şehri gerek tarihi açıdan gerekse de kültürel bakımdan bir çok önemli mimariye sahiptir. Ayrıca uluslararası bir seviyede oldukça gelişmiş bir şehir olduğu içinde eğlence anlamında da dünyanın sayılı yerlerinden birisi halindedir.

Atina ya Gitmek İçin Öncelik İle Neler Yapılmalıdır?

Atina Seyahat Rehberi konusunda önemli iki detayı yerine getirmediğiniz takdirde Atina ya gitme hayaliniz ortadan kalkıyor. Öncelik ile Yunanistan hükümeti Türklerden ülkeye giriş izni için vize istemektedir. Bu vize de maksimum olarak 90 gün ile sınırlıdır. Turist şeklinde girdiğiniz takdirde en fazla Atina da 3 ay kadar kalabiliyorsunuz. Ancak yeşil pasaportunuz var ise 90 gün boyunca vizesiz bir şekilde Yunanistan da bulunabiliyorsunuz.

Vize işlemlerini hallettikten sonra yapmanız gereken tek şey bu şehre gidebilmek için bir uçak bileti almaktır. Ayrıca yasal bir şekilde ülkemizden Yunanistan a deniz yolları aracılığı ile de gidilebilmektedir. Her gün bir çok sefer gerek hava yollarında gerekse de deniz yollarında bulunmaktadır. Bu iki temel gereksinimi karşıladıktan sonra Atina ya gidebilirsiniz.

İncele!  Bursa’da Gezilecek Yerler

Atina ya Gidildikten Sonra Nereler Gezilmelidir?

Geldik şimdide Atina Seyahat Rehberi konusundaki en zevkli bölüme. Bu kısımda Atina hakkında eğlence sanat tarih ve kültürel bakımdan bir çok gezilecek bölge vardır ve ayrıca bir çok mimari bina da bulunmaktadır.

Öncelik ile Atina ya gezmek amacı ile giden bir kişi bu şehrin gece hayatına oldukça önem vermektedir. Atina da gece hayatı oldukça eğlenceli bir çok alternatif seçenekli mekanlara sahiptir. Atina gece hayatı aslında iki bölüme ayrılmaktadır. Tavernalar ile olan kısım geleneksel gece hayatı barlarla olan kısım ise modern gece hayatıdır. Bu alanda özellik ile Gazi meydanına uğramanız ve buradaki önemli bir çok gece kulübünü görmeniz mümkündür.

Atina da eğer alış veriş yapmanız gerekiyor ise gitmeniz gereken en önemli bölge Plaka bölgesidir. Ülkenize dönmeden önce hediyelik eşyalar almak istiyor iseniz bu bölgeye uğramanız yeterli olacaktır.

Ayrıca ülke içinde yazın ve özellikle de eylül aylarında sık sık festival düzenlenmektedir. Bu festivallerde de ülkedeki önemli gruplar ve müzisyenler buralarda halkı ve yabancı turistleri eğlendirmektedir.

Atina Seyahat Rehberi - Atina Seyahat Rehberi

Atina ya Gidipte Kesinlikle Görmeniz Gereken Yerler Nerelerdir?

Atina Seyahat Rehberi bakımından şimdi de sıra bu şehirdeki görülmesi gereken yerlere bir bakalım.

  • Atina nın parlamento binasının bulunduğu meydan tıpkı bizim taksim meydanı gibidir ve burada her saat bir kalabalık ortasında kalabilirsiniz.
  • Acıktınız ya da alış veriş mi yapmak istiyorsunuz o halde gitmeniz gereken bölge Monastirakidir. Burada bir çok restaurantı bulabilirsiniz.
  • Şehrin sembolüne yakından bakmak istiyorsanız o zaman görmeniz gereken yer Akropolistir.
  • Antik Agora
  • Brettos da gece hayatının ve bir çok farklı likörün tadını çıkarabilirsiniz. Bu yer Plaka bölgesinde bulunmaktadır.
  • Sabahlara kadar eğlenmek istiyorsanız kesinlik ile Gazi bölgesine gitmenizi öneririz.
İncele!  Rusyadan Vize Nasıl Alınır

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ