Amsterdam Gezilecek Yerler

Amsterdam Gezilecek Yerler

Hollanda’nın Başkenti  ve en ünlü şehri olması bakımından her tarzı seven gezginler için bir çok zenginliğiyle gidilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Amsterdam Gezilecek Yerler Sanata ilgi duyan kişiler için bir çok müzik ve sanat galerisi  bulunmaktadır.  Amsterdam deyince ilk akla gelen yerlerden birisi Amsterdam Kanalları’dır. Amsterdam’ın dört bir yanını kuşatan kanalları gezmek ve orada gün içinde yürüyüşler yaparak etrafı seyredebileceğiniz güzellikte bir yer olarak turistik amaçlı şehirde bulunanlara tavsiye edilmektedir. Kanalları şehrin dört bir yanını kuşatmış durumdadır bisiklet kiralayarak gezilebileceği gibi vakit çoksa yürüyüş yaparak da gezilebilir. Amsterdam tren istasyonu önünden kalkan yaklaşık olarak 1 ve 1,5 saat süren kanal turları düzenlenmektedir. Kanalları gezmek için bu turlara katılarak Amsterdam’ın kanallarının hepsi bu turlar sayesinde gezilebilmektedir.

Amsterdam’ın Müzeleri ve En Eski Kiliseleri Hangileridir ?

Amsterdam Gezilecek Yerler den uğranması gereken yerlerden birisi  de Dam Meydanıdır. Amsterdam’ın en hareketli alanlarından ve en önemli meydanlarından birisi olarak gezginlerin gitmesi gereken yerlerden birisidir. Dam Meydanı içerisinde Ulusal Anıt,  Madame Tussauds Müzesi, Amsterdam Kraliyet Sarayı, Nieuwe Kerk Dam Meydanında bulunan en önemli yerlerdir. Dam Meydanını gezdikten sonra şehrin önemli yerlerine de kısa yürüyüş mesafesiyle ulaşmak mümkündür.  Dam Meydanında bulunan Kraliyet Sarayı da o meydana gidildiği zaman uğranması gereken yerlerden birisidir. 1655 yılında Belediye Binası olarak açılarak kullanılan bina şimdi günümüzde Kraliyet Sarayı olarak kullanılmakta olan bir yerdir.

Amsterdam Gezilecek Yerler - Amsterdam Gezilecek Yerler

Amsterdam Gezilecek Yerler

Tarihi bina yüzyıllardır sağlam olarak hala kullanılmakta oluşu ve sarayın görkemli yapısı dikkat çekmektedir. Amsterdam Gezilecek Yerler Şehrin en önemli ikinci kilisesi olan  yeni kilise anlamına gelen Nieuwe Kerk şehrin ikinci eski kilisesidir. 14. Yüzyılda inşa edilen kilise, bir çok kez elden geçirilmiş ve günümüzde kilise olarak kullanılmamakta sergi yeri olarak hizmet vermekte ve gezginlere tavsiye edilen yerlerden biridir. Begijnhof 1346 yılında Katolik Kardeşler Birliği için ibadethane olarak inşa edilmiş bir yerdir.Avlu içinde Het Houten Huis ismi verilen şehrin en eski evi ve Engelse Kerk kilisesi ile Begijnhof Şapeli gezilecek yerler arasında favori mekanlardır.

İncele!  Avustralya'ya Vize Nasıl Alınır

En Ünlü Parkları, Eğlence Mekanları Hangileridir ?

Red Ligt District Kırmızı Fener Mahallesi en ünlü bölgelerden birisidir. Gündüzleri turistik amaçlı gezilebilecek bölge akşamları ise gay bar, randevu evi gibi mekanları bulunması sebebiyle sadece meraklıları için uygun görülen yerlerdir. Rijkmuseum  Hollanda Ulusal Müzesi olarak adlandırılmakta Ortaçağdan günümüze ilgi çekici eserleriyle müze turistler için gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Amsterdam Gezilecek Yerler Van Gogh Müzesi de ünlü müzeleri arasında bulunmakta çağdaş sanatçıların çizimleri sergilenmektedir.  Anne Frank’ın Evi  Anne Frankın iki yıl boyunca saklandığı ev daha sonra müze olarak hizmet vermekte ve ziyaretçi kabul etmektedir.  Rembrandtplein ise en güzel ve ünlü meydanlarından biridir. Rembrandt’ın heykeli bulunan meydan gece ve gündüz hareketli yerlerden birisidir. Vondelpark  ise en ünlü parkıdır, kafa dinlemek isteyen herkesin beğeneceği gölleri,  gül bahçesi, küçük akarsuları bulunan bir parktır. Oude Kerk  ise en eski ve en güzel kilisesi olarak mutlaka görülmesi gereken mekanlardan biri olarak yer almaktadır. Madame Tussauds Müzesi’nde balmumu heykelleri dikkat çeken yerlerin başında gelmektedir. Heineken Experience eğlenceli gezi mekanlarından biri olan yerde alkol almayanların bile keyifli sunumlarıyla güzel vakit geçirmek için gitmeleri gereken yerlerden birisidir. Görülmesi gereken yerlerden birisi de çiçek meraklısı gezginler için Amsterdam Çiçek Pazarı’dır. En ünlü çiçeklerin bulunduğu pazarda birbirinden renkli canlı çiçekler bulunmakta ve meraklıların ilgisini çekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ