Amsterdam Gece Hayatı

Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam oldukça güzel ve son derece de hareketli bir kenttir. 24 saat ayakta olan şehirde eğlenmek için birçok farklı mekanı tercih edebilirsiniz. En çok turist çeken şehirlerden birisi olan Amsterdam, çılgın gece yaşantısı ile oldukça popüler bir yer haline gelmiştir. Amsterdam gece hayatı noktasında işe yarayacak olan bu bilgilere göz atmanızda fayda vardır.

Amsterdam Gece Kulüpleri Hangileridir?

Amsterdam içerisinde eğlenebileceğiniz birçok farklı mekan bulunmaktadır.

Paradiso: Amsterdam şehrinin en ünlü gece kulüplerinden birisidir. Şehrin Leidseplein Meydanı adı verilen yerin çevresinde bulunmaktadır. Şehrin en ünlü şarkıcıları ve dj’leri bu mekanda sahne almaktadır. Eskiden bir kilise olan mekan, restorasyondan sonra bir gece kulübü haline dönüştürülmüştür.

Jimmy Woo: Şehrin en ünlü ve en lüks mekanlarının başında geliyor. Ziyaretçilerini kapıda seçen kulüp, bir tarzı olan ve kendisine bakan insanları kabul ediyor. Bundan dolayı da girişte zorluklar yaşayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kulüp, oldukça güzel bir iç dekorasyona sahip. Dans etmek isteyenler için güzel alternatifler sunuyor.

Red Light District: Şehirde Amsterdam gece hayatı denilince akla gelen ilk mekan burası. Erkeklere hitap eden bölge, nehir boyunca faaliyet gösteren genelevlerden oluşuyor. Son düzenleme ile şehrin en güvenli bölgesi haline gelen bu yer, kırmızı renkteki odalardan oluşuyor. Burada çalışan bayanlar da, pencerelerden müşterilerini içeriye davet ediyor. Genellikle Slav kökenli bayanların çalıştığı yer, erkekler için oldukça ilgi çekici ve kışkırtıcı bir bölge olarak biliniyor. Fiyat ise 50 Euro olarak belirlenmiş. Bu fiyatın karşılığında ise 15 dakikalık bir hizmet alabiliyorsunuz.

Melkweg: Amsterdam’da bulunan ve içinde çok farklı yapıların bulunduğu başka bir mekan. Dutch dilinde Samanyolu anlamına geliyor. Eskiden süt fabrikası olarak kullanılan burası, sonrasında içinde kafe, gece kulüpleri, tiyatro ve sinema salonlarının olduğu bir yere dönüştürülmüş. Zaman zaman canlı müziğin de yapıldığı mekan oldukça güzel. Bunun yanı sıra canlı sahne şovlarına da rastlamak mümkün.

İncele!  Stockholm Gece Hayatı

Escape: Eğer tekno, house ve elektro müzikten hoşlanıyorsanız; bu mekan tam da size göre. Birçok ünlü dj tarafından müzik ziyafetinin verildiği mekan, birçok turisti de ağırlaması ile biliniyor.

Amsterdam’da Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Amsterdam gece hayatı içinde problemler ile karşılaşmamak için yasaklara dikkat etmekte fayda vardır. Örneğin şehrin bir kısmında dışarıda alkol alımı yasaklanmıştır. Ayrıca yine sokaklarda kokain ya da benzeri uyuşturucuları satanlara karşı dikkatli olmakta fayda vardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ