Amsterdam Gece Hayatı

Turist akınına uğrayan Amsterdam gece hayatı açısından kural tanımaz bir yapıya sahiptir. Bunun nedeni de, ülkemizde uygulanan kuralların büyük bir bölümünün Amsterdam’da olmamasıdır. Bu zamana kadar özgürlük şehri olarak tanımlanmış olan şehirle ilgili olarak turistik ziyaretlere çok fazla önem veriliyor. Merak edilenlerin başında, şehirde hangi faaliyetlere yer verildiğidir. Şehrin herhangi bir yerinde uyuşturucu kullanımı, kumar, alkol tüketimi gibi eylemlere hiçbir ceza kesilmemektedir. Böylece insanlar her türlü eylemi gözler önünde yapabiliyor. Gece kulüplerinde de masa üzerlerinde bulunan uyuşturucular,alkollü içeceklerin yanında da talep edilebilmektedir. Bu nedenle gece hayatı açısından hiç denenmemiş şeylerin denenebilmesiyle ilgili süreç için Amsterdam farklı bir şehirdir.

amsterdam red light district 2 - Amsterdam Gece Hayatı

Amsterdam Önemli Gece Kulüpleri ve Özellikleri

Amsterdam ile ilgili olarak sadece genel kurallara yer verilen bir şehir olduğundan söz edilmektedir. İnsanların hayatlarını trafik kazalarında vb. olaylarda kaybetmemesi için kurallar konulmuştur. Kırmızı Fener Sokağı olarak adlandırılan bölgeye araba giriş çıkışlarına izin verilmiyor. Bu sayede, eğlenceye doymak isteyen insanların ölme riski de azaltılmış oluyor. Amsterdam gece hayatı özgürlüğü açısından Dünya genelinde en sınırsız yerlerden bir tanesidir. Şehirde adından sıkça söz ettiren kulüpler şunlardır;

  • De Bierkoning: Amsterdam’da halen içkilerle ilgili kendine ünvan veren ve şehrin genelinde adını duyurmuş olan satıcılar bulunuyor. Özellikle de bira kralı olarak tanınan bu dükkan sayesinde ülkedeki en leziz biraları tadabilirsiniz.
  • Heineken: Sayesinde gece boyunca Hollanda’nın en ünlü ve en çok satılan biralarını temin edebilirsiniz. Diğer ülkelere kıyasla çok daha ucuz bir şekilde satışa sunulan biraların tadı ve alkol oranı da iyi ayarlanmıştır.
  • Brouwerij’t IJ
  • Amstel
  • De Prael
  • De Bekeerde Suster

Amsterdam Gece Kulüpleri ve Ortalama Ücretleri

Çok önemli içeriklere ev sahipliği yapan gece kulüpleri kendilerini geliştirebilmeleri açısından oldukça başarılıdırlar. Bu nedenle de her türlü içkiye veya aperatife uygun fiyatla yer verilebiliyor. Hayatınızın en eğlenceli ve en mutlu gecelerinden bir tanesini geçirebilmeniz için, şehirdeki faaliyetleri takip edebilirsiniz. Amsterdam gece hayatı sadece Kırmızı Fener Sokağı ile sınırlı değildir.

İncele!  Lizbon Gece Hayatı

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ