Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar Vize Nasıl Alınır

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika seyahati gerçekleştirmek isteyen bütün Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, bu seyahat öncesinde pasaport kategorisi fark etmeden Amerika vize işlemlerini başlatmalıdırlar. Seyahat edecek bütün vatandaşların Amerika Vizesi almaları da zorunludur. Vize işlemlerini gerçekleştirmek adına bazı evraklar gereklidir. Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar temin edilmeden bu seyahatin gerçekleşmesi olanaksızdır.

Bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi olan bütün kişilerin Amerika seyahati öncesinde vize işlemleri için bulunduğu ilin Amerika Büyükelçiliklerine veya Başkonsolosluğu’na müracaat etmeleri gerekir. Amerika vize işlemlerine başlamak için en ideal tarih ise muhtemel seyahat öncesinde ki 6-8 haftadır.

ABD - Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar Vize Nasıl Alınır

Başvuru Şartları Nelerdir?

Amerika vize işlemleri için başvuruda bulunacak olan kişiler Göçmen Olmayan Vize statüsünde başvuruda bulunmalıdır. Göçmen olmayan vizeler başvuru sahibine eğitim, çalışma, ziyaret ve geçici kalma hakkı tanımaktadır. Başvuru yapan kişinin seyahat amacına göre; İş Amaçlı Vize, Diplomatik ve Resmi Vize, Transit Geçiş Vizesi, Turizm Vizesi, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi, Geçici Çalışma Vizesi olarak farklılıklar göstermektedir. Vize başvurusu yapan kişilerin yaşı ne olursa olsun DS-160 yani Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formu’nu doldurmaları gerekir.

Gerekli evraklar Nelerdir?

Dünyanın en çok tercih edilen ülkeleri arasında olan Amerika, hem seyahat hem de iş açısından tercih edilen ülkelerin başında gelir. Gitmeden önce vize alınması gereken ülke olan Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar şunlardır;

 • Vize Başvuru Formu
 • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 6 ay olmak zorundadır)
 • Konsolosluğa Hitaben Dilekçe
 • 2 Tane Biometrik Fotoğraf
 • Şirket İmza Sirküleri Fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanı
 • Evli Olan Yolcular İçin Evlilik Fotokopisi
 • Ziyaretçi Vizesi Talep Dilekçesi
 • İş ve Mesleki Duruma İlişkin Belgeler ( Şirket İmza Sirküleri Fotokopisi, Son 3 Ay Tarihli Faaliyet Belgesi, Son Dönem Vergi Levhası Fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi)
 • Banka Hesap Cüzdanları
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Varsa Tapu Fotokopileri
 • Varsa Araç Ruhsatı Fotokopileri
 • Otel ve Uçak Rezervasyonu
İncele!  Almanya Vize Ücreti

Vize Randevu Alımı

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evrakların tamamlanması adına randevu alımı önemlidir. Randevu öncesinde Amerikan Konsolosluğu internet sitesinde yer alan DS-160 Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formu mutlaka doldurulmalıdır. Müracaat işlemlerinin ilk adımının tamamlanması adına vize başvuru sahiplerinin mutlaka Amerika Ziyaretçi Vize randevusu almaları gerekmektedir. İnternet erişimi olmayan vatandaşların hafta içerisinde Pazartesi ve Cuma günleri 07:00-19:00 saatleri arasında vize bilgi servisini arayarak telefonla randevu almaları gerekmektedir.

Vize Randevusu İçin Neler Gerekli?

Vize randevusu için başvuru yapan kişinin doğum tarihi, uyruğu, pasaport numarası ile ilgili olan bilgilerle kişiye özel bir hesap oluşturulması istenir. Bu esnada seyahat amacına uygun olan vize türü seçilmekle birlikte, kimlik bilgileri bölümüne ise başvuru yapan kişinin kimlik bilgileri girilir. Pasaportun teslim edilebilmesi için de istenilen kargo hizmeti seçilir. Vize başvuru ücretinin nasıl ödeneceği seçeneği işaretlenerek, randevu için saat ve tarih seçeneklerine ulaşılır. Başvuru yapan kişinin böylelikle uygun bir tarih onaylama işlemi gerçekleşmiş olur. Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar vize başvurusundan sonra tamamlanır.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ