Almanya Vize

Almanya’nın mutlaka görülmesi gereken yerlerine gitmek için Almanya vize si alarak seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz. Ortaçağ’dan kalma kentleri ile Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Almanya turları ile hem teknolojiye hem de geçmişin silinmeyen izlerini görmeye doyacaksınız. Almanya’nın en önemli özelliklerinden birisi her türlü tatilden hoşlananlar için yapılacak bir şeylerin bulunabilmesidir. Dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında ilk sıraya yerleşen Münih’i görmek için sabırsızlanıyor musunuz? Yapılacak bir aktivite bulmak veya şehirleri gezmek için tam kapsamlı bir Almanya turu sizi büyüleyecek etkiye sahiptir. Bütçenize ve aradığınız özelliklere sahip bir tur programı ayarlayabildiyseniz seyahatinizin başlangıç tarihinden en az 1 ay önce vize işlemlerine başlamanız önerilmektedir. Konusunda deneyimli tur şirketleri sizi vize konusunda yönlendirecek ve işlemlerinizi toplu bir şekilde halledecektir.

Dünyayı Keşfetmeye Almanya’dan Başlamaya Var mısınız?

Bir tur şirketi veya bireysel olarak yapacağınız bir gezi için Almanya vize başvurunuzu turistik olarak yapmalısınız. Özellikle tur şirketi ile gedecek kişiler gerekli evrakları hazır etmeleri halinde genel olarak sorun yaşamadan vize alabilmektedir. Alman yetkililerin vize verme aşamasında en çok dikkat ettikleri konuların başında vize talebi yapan kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebe sahip olması gelmektedir. SGK’lı olarak bir kurumda çalışan ve dönüş biletleri de tur şirketi tarafından kesilmiş olan kişilerin yasal bir sorunları yoksa vize almalarına da bir engel yoktur. Kafanızdaki Almanya tablosunun tamamen değişeceğine emin olabileceğiniz geziniz ile özel şehirler ve tarihi mekânları gezebilir ve tatilin keyfini doyasıya sürebilirsiniz. Üstelik adım başı bir Türk ile karşılaşma ihtimalini düşündüğünüzde bu gezi size beklediğinizden de iyi gelecek diyebiliriz.

 

Vize İşlemlerini Başvuru Sahibinin Yapması Zorunlu mudur?

Almanya vize başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli harç miktarını da yatırmalısınız. Ardından istenen evrakları eksiksiz ve güncel tarihli olarak hazır etmeli ve online randevu aldığınız gün ve saate dikkat ederek başvuru adresine gitmelisiniz. Bu aşamadan sonraki süreçleri sizin adınıza yetki verdiğiniz bir acente elemanı da halledebilecektir. Vize başvuru evrakları her ülke için farklılıklar içerebilir. Bunun yanı sıra evraklarınızı tam olarak hazır etmiş olsanız bile yetkililer sizden ilave evrak talep edebilir veya sizi yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Bu görüşmeyi sadece doğru bilgiler eşliğinde tamamlayarak vizenizin çıkmasına katkı sağlayabilirsiniz. Turunuz Almanya’dan başlayacak ve farklı ülkeleri de kapsayacaksa ve bu ülkelerin tümü Schengen ülkesi ise o zaman vize başvurunuzu Alman Schengen olarak yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde tek vize ile ülkeler arası geçişleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İncele!  Bosna Hersek Vize

Pasaport Alırken Verilen Parmak İzi Vize Başvurusunda Kullanılabilir mi?

Hayır kullanılamaz. Pasaport almak için verilecek parmak izi emniyet müdürlüklerinde alınmaktadır. Ancak vize başvurusu yaparken ilgili konsolosluk üzerinden yapılacak işlemler için yeniden parmak izi örneği vermeniz gerekmektedir. Almanya vize başvurusu esnasında,

  • İstenen evrakların kontrol edilmesi,
  • Vize başvuru randevusu alınması,
  • Vize harç ödemesinin tamamlanması,
  • Başvuru ve
  • İşlemlerin takibi aşamalarının eksiksiz ve zamanında yapılması sonuca olumlu bir şekilde yansıyacaktır.

Almanya gezisine bireysel olarak çıkacaksanız evrak dosyanızın içine uçak biletlerinizin gidiş ve dönüş olarak, otel rezervasyonlarınızın ve tatil planınızın bir örneğini koymanız önerilmektedir. Tur şirketi ile programa dâhil olanlar için bu işlem çok daha kolay olacaktır. Zira tüm hazırlıklar yetkililer tarafından yapılacaktır. Pasaportunuzda Schengen vizesi varsa, bu vizenin henüz kullanım süresi varsa ve çok girişli ise geziniz için yeni bir vize almanıza gerek yoktur. Her şeyiniz hazırsa tatil hayallerini kurabilir ve bavul hazırlıklarına başlayabilirsiniz. Unutmayın, bu gezinin en büyük sürprizi aniden bastıran ve sizi ıslatan yağmurlar olabilir. Hazırlıksız yakalanmayın.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ