Almanya nerede nasıl gidilir

17 Kasım 2016

Almanya nerede nasıl gidilir?

Almanya nerede nasıl gidilir sorusuna cevap vermeden önce ülke ile ilgili birtakım noktalarda bilgi sahibi olmak önemlidir. Almanya, Orta Avrupa’da yer alan ülkelerden bir tanesidir. Genel olarak turistik amaçlardan ziyade ticari amaçlarla ziyaret edilen Almanya, aynı zamanda seyahat için de tercih edilen şehirlerden bir tanesi olarak dikkat çekmektedir. 357,021 kilometrekarelik bir alanda bulunan Almanya,  bu yüz ölçüm ile Avrupa’daki 7. büyük şehirdir. Dünya genelindeki ülkeler arasında ise yüz ölün büyüklüğü bakımından 63. büyük ülkedir.

Nüfusu

Ülkenin nüfusu 2013 verilerine göre 80.62 milyon olarak belirtilmiştir.

Önemli Şehirleri

Berlin Şehri; Almanya’nın başkenti olup ülkeye ait en büyük şehirdir.

Hamburg Şehri; kendi başına bir eyalet olan Hamburg, Almanya’nın 2. büyük şehridir. Avrupa’da yer alan limanlar arasında en büyü 2.si de Hamburg’da bulunmaktadır.

Diğer Önemli Şehirler Hangileridir?

Münih Şehri; Avrupa Birliği’nin en büyük 12. Eyaleti olan Münih, Ekim Festivali’nin de kutlandığı şehirdir.

Köln Şehri; Almanya’nın entelektüel merkezi olan şehrin Ren Nehri’ne de kıyısı bulunmaktadır.

Frankfurt Şehri; Liverpool Üniversitesi’ne göre Avrupa’daki en zengin kent olarak bilinmekte olan Frankfurt, Almanya’da yer alan 5. en büyük kenttir.

Din ve Konuşulan Dil

Ülkede resmi olarak Almanca konuşuluyor olsa da, kozmopolit yapıya sahip eyaletlerde İngilizce, Fransızca gibi farklı dilleri de duymak mümkün olabilmektedir. Ülkede yaşayan nüfusun büyük bir çoğunluğu Hıristiyan’dır.

İklim/ Ne Zaman Gidilir

Baltık Denizi’ne kuzeyden kıyısı olan ülke, Hollanda ve Belçika ile de komşu durumdadır. Her mevsim yağış alan Almanya nerede nasıl gidilir gibi sorulara ek olarak iklim konusunda da bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Genel olarak iklimi ılıman olan Almanya’da kuzey bölümlerde okyanus iklimi de görülmektedir. Kışlar ılık olsa da yaz mevsiminde en fazla 30 derece sıcaklığa ulaşılabilmektedir. Ülkenin doğu bölümü bir miktar karasal iklimin etkisi altında kalmaktadır.

İncele!  Gine Nerede Nasıl Gidilir

Ne Zaman Gitmeliyim?

Yağış her mevsim devam ettiği için daha çok yaz döneminde turistik olarak ziyaret edilmesi çok daha uygun olacaktır. Bu mevsimde yağış devam etse de hava nispeten daha sıcak olacağı için hastalanma durumlarının meydana gelme olasılığı çok daha az olacaktır.

Almanya nerede nasıl gidilir1 - Almanya nerede nasıl gidilir

Gezilecek Yerler

Diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Almanya’da da gezilecek pek çok yer olduğu bilinmektedir. Ancak bunlar arasında muhakkak görülmesi gereken yerler sıralanmalıdır.

Nereleri Gezmeliyim?

Almanya nerede nasıl gidilir ve nerelere gidilir? Ülkede tarih boyunca yaşananların ayakta kalan tanığı olan Berlin Duvarı, ilk aşamada görülmesi gereken yerdir. Bu duvar demokrasinin simgesi olarak ifade edilmektedir. Kara Orman adı verilen yeşil alan da ziyaret edilebilir. Burada tırmanış sporu da gerçekleştirmek mümkündür. Her yıl Münih’te düzenlenen ve büyük bir coşku ile kutlanan Ekim Festivali’ne denk gelecek şekilde bir tatil programı hazırlayarak bu eğlenceye siz de katılabilirsiniz.Bunlara ek olarak Constance Gölü de görmeye değer güzellikte bir yerdir.

Tarihi Yerleri

Almanya’da elbette ki Berlin Duvarı’ndan sonra ziyaret edilecek tarihi ilk yapı toplama kamplarıdır. Dönemin havasını halen bünyesinde barındıran bu kamplar tüylerinizi diken diken edecektir. Almanya nerede nasıl gidilir sorularına ek olarak burada bulunan Neuschwanstein Kalesi ise dünya çapında ün kazanmış film şirketlerince ilham veren bir yapıdır ve ziyarete açıktır.

Gece Hayatı

Ülkede gece hayatı ile öne çıkan kent Berlin’dir. Fakat genel olarak ülkede pek çok gece kulübü bulunmaktadır. Fakat genel olarak kulüplere 21 yaş altı kişiler alınmamaktadır.

Ne Yenir/ Ne İçilir

Almanya et yemekleri ve unlu mamuller konusunda adeta Avrupa’nın kalbi gibidir. Elbette aynı zamanda çok fazla meyve ve sebze tüketilmektedir. Almanya’ya gidecekseniz, birayı mutlaka denemelisiniz. Bunun yanı sıra kruvasan türü ürünleri de deneyebilirsiniz.

İncele!  Sırbistan Nerede? Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir

Elbette uçak en uygun seyahat biçimi olacaktır. Gerekli evrakı hazırladıktan sonra Almanya Konsolosluğu’ndan vize alarak uçak biletinizi ayırtabilir ve güzel bir seyahat için güzel bir başlangıç yapbilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ